Трејлерот Spider-Man: Across the Spider-Verse му оддава на Стен Ли со симпатична почит

Regiana Adela
0

Spider-Man: Into the Spider-Verse беше објавен во декември 2018 година, еден месец пред дапочинеСтен ЛиСепак, и покрај неговата смрт од срцев удар и конгестивна срцева слабост, Стен и понатаму е познат по неговата најголема креација, а тоа е кинематографскиот универзум на Марвел. Едноставно се случува еден од последните пати кога се појавил во камео беше во Spider-Man: Into the Spider-Verse .

Откако Sony го објави новиот и официјален прв трејлер за Spider-Man: Across the Spider-Verse , студиото му оддава симпатична почит на Стен Ли. Подолу можете да го погледнете трејлерот:

Ако го гледавте трејлерот, не само што го гледаме Мајлс како се бори со бројните варијанти на Spider-Men, туку можеме да го видиме и Мајлс како длабоко разговара од срце со неговата мајка Рио на некој вид покрив. Додека мајката на Мајлс му приговараше за обврските со кои треба да се справи како растечки маж, гледаме монтажа низ што ликот претходно поминал во првиот филм.

Сони му оддаде симпатична почит на креаторот на Marvel , Стен Ли со тоа што сè уште го прикажува во монтажата, можеби и како начин да му се испрати веста дека неговиот MCU продолжува да има влијание во светот. Го гледаме Стен Ли како му дава насмевка на Мајлс додека ја предава новокупената облека за Спајдермен, а фановите ги објавија своите реакции на Твитер откако повторно го видоа неговото лице.

Spider-Man: Across the Spider-Verse можеби се соочи со повеќекратни одложувања во последните неколку години, но се чини дека продолжението на Мајлс Моралес е на пат да се појави во кината. Со тоа, дали сте возбудени што ќе го видите Мајлс во уште една авантура со веб-slinging?

Spider-Man: Across the Spider-Verse излегува во кината на 2 јуни 2023 година.

cbal cbal cbal cbal cbal cbal cbal cbal cbal

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies