Spider-Man: Sony развива филм за Hypno-Hustler, Доналд Гловер е прикачен на ѕвездата

Regiana Adela
0

Sony работи на проширување на својата франшиза Spider-Verse со повеќе филмови во живо засновани на негативците во библиотеката на Spider-Man со ликови како Venom, Morbius, Kraven the Hunter и многу други. Сега, изгледа дека друг лик го добива истиот третман и тоа е некој што можеби не го очекувате.

Според The ​​Hollywood Reporter , Sony развива филм за Hypno-Hustler како дел од нивната франшиза Spider-Verse. Доналд Гловер е приврзан да глуми и да го продуцира филмот. Сценариото го пишува Мајлс Марфи, синот на иконскиот комичар Еди Марфи.

Hypno-Hustler го имаше своето деби во стриповите за Спајдермен во 1978 година, кога диско музичката сцена беше на својот врв. Вистинското име на ликот е Антоан Деслоин, пејачот на бендот Mercy Killers. Тој користи технологија за хипноза во неговите инструменти на својата публика за да ја ограби.

Обожавателите знаат дека ова не е првата брза на Гловер во франшизата за Спајдермен . Тој го изрази гласот на Мајлс Моралес во две епизоди од анимираната серија Ultimate Spider-Man уште во 2015 година .

Извештајот покажа дека актерот го интересирал проектот поради музичкиот аспект на ликот кој може да се толкува како презамислена модерна хип-хоп верзија или сајберпанк идна претстава наместо да го канализира своето потекло од диско.

Засега, деталите за заплетот се чуваат во тајност, или дали на крајот ќе има кросовер со другите ликови од Spider-Verse. Од објавувањето, имаше шпекулации дека тој би можел да биде дел од Sinister Six на Sony заедно со другите претходно најавени негативци.

Засега, проектот е сè уште во рана фаза на развој, така што може да потрае некое време пред да слушнеме уште едно значајно ажурирање за него. Во најмала рака, додека претворањето на Гловер во Prowler во MCU не успеа, тој има уште еден проект за Спајдермен во кој всушност може да глуми.

kmfy kmfy kmfy kmfy

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies