Филмот од Star Wars: Post-Skywalker Saga добива огромно ажурирање

Regiana Adela
0

Поминаа три години откако „Војна на ѕвездите“ последен пат објави проект на голем екран и додека франшизата моментално ужива голем успех во одделот за стриминг, благодарение на сериите како „Мандалориан“ и „ Андор “, фановите сè уште копнеат да видат кино издание од Лукасфилм. затоа што искрено кажано, спектаклот на Star Wars најдобро се доживува во кино.

Како што стојат работите, во моментов има голем број филмски проекти кои се наредени со претстојниот филм на Дејмон Линделоф и Шармин Обаид-Чиној, наводно, кој ќе биде главен на групата. Се вели дека филмот што допрва ќе го носи насловот ќе продолжи онаму каде што застана трилогијата на продолжението и може да го означи враќањето на некои ликови од филмовите кои се многу поларизирани. Сега, новиот извештај фрла светлина врз статусот на проектот и ќе им угоди на многу фанови.

Инсајдерот Џеф Снајдер од The ​​Hot Micподкаст тврди дека претстојниот филм на Линделоф ќе влезе во продукција во 2023 година. Тој вели: „Мислам дека филмот на [Дејмон] Линделоф ќе биде снимен, и мислам дека филмот за Линделоф веројатно ќе започне да се произведува следната година“. Под претпоставка дека камерите ќе почнат да се тркалаат за проектот во истата година, дали има шанси да се одложи датумот на неговото објавување една година порано? Претпоставувам дека само ќе треба да почекаме и да видиме.

Лукасфилм Лукасфилм немал многу среќа кога станува збор за производство на Војна на ѕвездитефилмови од аквизицијата на Дизни, па ќе биде интересно да се види дали тие ќе можат да ја свртат ситуацијата во наредните години. Мислам, со оглед на тоа што сериите на Дизни+ го добиваат целиот свет, би се надевале дека следните филмови ќе можат да го повторат нивниот успех.

Во меѓувреме, сите ваши омилени од „ Војна на ѕвездите“ - од филм до серии се достапни за проследување исклучиво на Дизни+.

hsdvb hsdvb hsdvb hsdvb hsdvb

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies