Изведувачот на шоуто со потекло од крв го разоткри алтернативното постоење на Гералт во мултиверзумот Witcher

Regiana Adela
0

The Witcher: Blood Origin конечно е тука, а приквел серијата откри многу повеќе за континентот. На пример, веднаш беше потврдено дека монолитните дозволуваат патување помеѓу различни димензии и еден лик всушност ги користи за таа цел. Не е изненадувачки што ова доведе до шпекулации дека вака Гералт од Лиам Хемсворт ќе го преземе Хенри Кавил.

Значи, дали постоењето на The Witcher Multiverse потврдува дека постои алтернативен Geralt of Rivia во главната серија? Претставникот на „Blood Origin“ , Деклан де Бара , се осврна на можноста и ја разоткри идејата за варијанти во сите овие различни димензии.

Ако научивме нешто од кинематографскиот универзум на Марвел, постојат неколку различни верзии на ликовите. Сепак, Деклан де Бара изјави за Gamesradar дека не функционира на ист начин во The Witcher .

„Нема различни верзии“, рече Де Бара. „Тие се исти ликови, но световите меѓу кои патуваат се многу различни, и во некои случаи постојат на различни временски рамнини. Има многу светски скокови, но тие се истите ликови кои скокаат меѓу тие светови“.

Тој продолжи: „Тие можеби се сменија во однос на нивниот карактерен лак и колку долго живееле и што прават на овие други светови, но тоа е истата личност. Не е како да постојат две верзии на Јаскиер . Тоа е директно дека постои една верзија на Јенефер, една верзија на сите“.

Иако Де Бара не кажува ништо за Гералт, јасно е дека истото важи и за Белиот волк. Фановите веќе изјавија дека веруваат дека 4-та сезона на The Witcher ќе го објасни преобразувањето на овој начин. Сепак, се чини дека серијата ќе има поинаков начин да се справи со воведот на Лиам Хемсворт .

Сите четири епизоди на The Witcher: Blood Origin сега се емитуваат на Нетфликс.

rgx rgx rgx

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies