Џои Бејти вели дека третата сезона на Witcher ќе го претстави љубовниот интерес на Џаскиер

Regiana Adela
0

Ќе се чека уште долго за третата сезона на The Witcher , но Џои Бејти е очигледно возбуден поради следната сезона на серијата. Ѕвездата на The Witcher: Blood Origin ја хипингува третата сезона, откривајќи дека Јаскиер конечно ќе добие љубовен интерес за серијата на Нетфликс.

Joey Batey was first introduced in the first season of The Witcher and he later returned as Jaskier in Season 2. Interestingly, the bard also had a small yet important role in The Witcher: Blood Origin but Batey insists that the third season of the main series will be the best one yet.

Бејти неодамна разговараше со Gamesradar и изјави дека претстојните епизоди од третата сезона на The Witcher се најдобрите во шоуто досега.

„За мене кога првпат ги прочитав сценаријата, тие беа најдобрите сценарија што мислам дека сме ги направиле досега“, рече тој. „Има некои работи од книгите во кои мислам дека обожавателите навистина, навистина ќе уживаат. И некои навистина прекрасни клучни моменти кои се многу епски“.

Интересно е тоа што има уште една причина зошто Џои Бејти е возбуден за The Witcher сезона 3. Тој откри дека неговиот лик станува нешто како дами во третата сезона.

„Јаскиер, исто така, добива малку љубовен интерес - можеби повеќе од еден“, рече Бејти.

Ова е интересно ажурирање имајќи предвид дека Јаскиер го поминал поголемиот дел од своето време следејќи го Гералт од Ривија или мразејќи ја Јенефер од Венгенберг. Засега деталите за љубовниот интерес на Јаскиер се уште не се откриени. Останете во тек за повеќе ажурирања за оваа приказна.

Можете да го гледате Jaskier во акција во The Witcher: Blood Origin , кој сега се емитува на Netflix. Третата сезона на Witcher , која ќе биде последна во која ќе се појави Хенри Кавил како Гералт од Ривија , сè уште не е даден официјален датум за објавување, но се очекува да биде премиерно прикажан во летото 2023 година.

kdfx kdfx kdfx

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies