Хју Џекмен речиси се врати како Вулверин во отфрлениот филм за X-Men фокусиран на ѕвер

Regiana Adela
0

Веќе знаеме дека Хју Џекмен се враќа како Вулверин во Дедпул 3 , но изгледа дека актерот од Логан можел да го игра мутантот во уште еден филм за X-Men . Откриени се нови детали од отфрлениот спин-оф „Ѕвер“ и потврдува дека Џекмен требаше да ја репризира својата иконска улога во самостојниот проект.

Имаше извештаи за спин-оф филм на X-Men, кој се фокусира на Ѕверот на Николас Холт, кој е планиран од 20th Century Fox, но проектот никогаш не го поминал развојот по купувањето на Дизни. Сепак, потврдено е дека сценариото е завршено. Целосното сценарио за X-Men: Fear the Beast е споделено на Reddit и открива дека Хју Џекмен требало повторно да се обедини со неговиот колега од X-Men: Days of Future Past .

X-Men: Fear the Beast го следи Хенк Мекој додека се бори да го контролира својот гнев што влијае на неговата мутација. Ѕверот подоцна тргнува на соло мисија да му помогне на еден стар пријател и се среќава со Вендиго и г-дин Злобниот . Филмот би ги вратил Хулт, Џекмен и Џејмс Мекавој како Чарлс Ксавиер или професор Икс.

Интересно е да се знае дека Фокс имаше големи планови за другите ликови на X-Men по X-Men: Apocalypse , но тие планови завршија со Dark Phoenix . На крајот на краиштата, Apocalypse веќе го задеваше доаѓањето на г-дин Sinister кој можеше да биде следниот негативец на ниво на Танос во универзумот X-Men .

Засега не е јасно кои мутанти ќе се појават во кинематографскиот универзум на Марвел и дали во блиска иднина ќе бидат претставени и други главни ликови од X-Men . Во меѓувреме, со нетрпение очекуваме Хју Џекмен да се врати како Вулверин во Дедпул 3 .

Дедпул 3 сè уште нема официјален наслов или датум на издавање. Сепак, продолжението треба да го продуцираат Марвел студио и Дизни, а ќе го врати Рајан Рејнолдс како Вејд Вилсон.

asdfg asdfg asdfg asdfg asdfg

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies