ДВАПАТИ Дахјун е позитивно тестиран за СОВИД-19

Regiana Adela
0

Dahyun и членовите на TWICE го изведоа Celebrate во Kōhaku Uta Gassen на NHK во Јапонија.

ДВА пати Дахјун бил позитивен на COVID-19 , потврди JYP Entertainment.

Групата К-поп идол доби лоши вести откако членовите настапија на годишниот НХК Kōhaku Uta Gassen во Јапонија. ДВА пати ја пееше и заигра својата хит песна, Celebrate .

IVE и LE SSERAFIM исто така беа поканети на телевизиската програма за новогодишната ноќ и ги изведоа јапонските верзии на нивните хит песни Eleven , Fearless и Antifragile .

Неколку дена по појавувањето, JYP Entertainment потврди дека Дахјун се заразил со СОВИД-19.

ДВАПАТИ Дахјун е позитивно тестиран за СОВИД-19

JYP Entertainment објави соопштение на 3 јануари на својата табла JYP Fans. Според агенцијата, Дахјун бил подложен на брз антигенски тест во вторникот, а резултатот бил позитивен.

„Откако беше позитивно тестирано со комплет за самодијагностика во понеделник, 2 јануари околу 22 часот по КСТ, позитивниот резултат беше потврден со брз антигенски тест на 3 јануари и таа моментално е во карантин, следејќи ги упатствата од здравствениот оддел. продолжи.

Компанијата ги увери фановите дека ќе му даде приоритет на здравјето на Дахјун и ќе се фокусира на нејзиното закрепнување.

Не потврди дали тоа ќе влијае на идолот или на претстојните распореди на TWICE. Но, групата девојки наскоро ќе се подготви пред својот 12-ти мини-албумски камбек во март 2023 година.

TWICE го продолжува патувањето со JYP Entertainment

Во 2022 година, сите девет членови на TWICE одлучија да ги обноват своите договори со агенцијата. Од компанијата открија дека повторно потпишале пред истекот на договорите.

„TWICE, кои одиграа клучна улога во воспоставувањето на статусот на JYP, и JYP, кој стана сигурен извор на поддршка за TWICE кој растеше и стана репрезентативна група за девојки на К-поп, се согласија врз основа на оваа доверба да ги обноват договорите со доверба во рамномерна подобра иднина“, се вели во етикетата.

Според нејзиниот лидер, Џихјо, членовите одлучиле да ги обноват договорите неколку дена пред тоа да го објават медиумите. Таа изјави за NME дека дискусијата не е лесен пат низ кој треба да се помине бидејќи и тие треба да одлучуваат за нивните планови.

TWICE дебитираше во 2015 година и претстави девет членови кои ја преживеаја ТВ-програмата, Sixteen .

mzqg mzqg mzqg mzqg mzqg mzqg mzqg mzqg mzqg mzqg

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies