Не си играј со мене, Мис Нагаторо Сезона 2, епизода 2, датум и време на издавање, одбројување

Regiana Adela
0

Еве ги Нагаторо и Сенпаи во Не играј со мене, Мис Нагаторо сезона 2, епизода 2!

По културниот фестивал, време е Наото и Нагаторо да слават со останатите пријатели на забава после училиште! Кога Нагаторо е со Наото, никогаш нема досаден момент на училиште! Еве не играј со мене, Мис Нагаторо сезона 2 , епизода 2 , датумот на објавување, времето и одбројувањето!

Еве што се случи пред Не си играј со мене, Мис Нагаторо сезона 2, епизода 2

Епизодата започнува со сцена од мангата Love Slave , во која претседателот на студентскиот совет го потсетува Наото на неговата моментална ситуација со Нагаторо.

Наеднаш, Нагаторо влегува во просторијата за уметност и гордо му ги покажува своите нови кожени чевли на Наото. Го става пред својот сенпаи, но студениот израз на Наото ја збунува.

Тогаш Нагаторо ја забележува мангата Love Slave која Наото се обидува да ја скрие на својот грб.

Таа ја добива мангата од Наото, тврдејќи дека вообичаено не чита стрипови.

Сепак, таа има познато чувство со Ај-чан, секретарот на студентскиот совет кој го расплака садистичкиот претседател на студентскиот совет со очила.

Нагаторо му се потсмева на Наото велејќи дека ако девојка му го направила истото, тој ќе заплачел.

Како одговор, Наото верува дека тоа е мало во споредба со малтретирањето на Нагаторо.

Нагаторо го предизвикува Наото да го направи истото како во мангата, но во последното поглавје, каде што претседателот на студентскиот совет му го лиже чевелот на Ај-чан.

Таа зграпчува шише вода за да ги облече новите мокасини, но Наото ја запира на половина пат. Поради ова, малку вода се истура врз чевелот на Нагаторо.

Речиси веднаш Наото клекнува пред Нагаторо, кој верува дека нејзиниот сенпаи ќе ја лиже водата од нејзиниот чевел како во мангата.

Меѓутоа, Наото само ја брише водата со своето марамче.

Епизодата потоа се пресекува на друга сцена во која Наото се обидува да му пријде на Нагаторо на нивниот пат кон училиште.

На крајот на краиштата, Нагаторо беше тој што постојано го следеше. Сепак, приближувањето до Нагаторо за Наото е како молец кој пика во оган, па затоа господин како него треба да избегнува опасни ситуации.

Но, пред да се одлучи, лицето на Нагаторо беше пред него.

Нагаторо, како и обично, почнува да го задева Наото, дури оди дотаму што го нарекува нејзиниот ужасен демнат.

Таа исто така нуди да го научи Наото како да комуницира со другите за да не биде етикетиран како демнат.

Според Нагаторо, постојат различни видови на комуникација. Типот А вклучува удирање нечија глава како основен поздрав, што Нагаторо го толкува како љубовен физички контакт.

Типот Б вклучува боцкање некого во лице, додека типот Ц вклучува свиткување на колената. Типот Д вклучува клоцање на нечии нозе, додека типот Е значи прегрнување некому.

Срцето на Наото почнува да забрза додека Нагаторо ги обвиткува рацете околу него одзади.

Нагаторо го информира Наото дека оваа честитка е популарна меѓу средношколките, што Наото требало да го знае.

Таа го задева Наото за да направи еден од поздравите, но Наото одбива да учествува.

Нагаторо го уценува Наото со закана дека ќе им каже на сите во училиште дека таа го гушнала и тој добил беља.

На пат кон училиште, Наото размислува за изразот на Нагаторо ако ја прегрне одзади.

Од никаде, Наото се сопнува напред и ја прегрнува Нагаторо, фаќајќи ја за градите во тој процес.

Нагаторо обилно се вцрвува додека Наото се извинува. Таа го удира со грб додека Јоши се појавува одзади.

Јоши, заедно со Гамо, го поканува Нагаторо да дојде на афтер-забавата на културниот фестивал подоцна истиот ден.

Автоматски, Нагаторо ја поканува и Наото да дојде со неа на забавата.

Во уметничката соба, Наото мирно ги слика цвеќињата додека Нагаторо е на каучот и го прелистува својот телефон.

Нагаторо го започнува разговорот откако ќе го забележи студеното време. Таа потоа вади еден пар чорапи што ги купила пред неколку дена.

Додека Наото верува дека Нагаторо не е тип на девојка која би носела чорапи, Нагаторо го информирал дека модата на девојките се заснова на импозантен начин на носење здолништа.

Освен тоа, таа сака да почувствува и малку топлина од чорапите.

Кога Наото го слуша ова, не може а да не помисли на Нагаторо без нејзините хулахопки. Тој несвесно воздивна, велејќи дека не може да стори ништо во врска со тоа, што Нагаторо брзо го подигна.

Нагаторо почнува да го задева нејзиниот сенпаи тврдејќи дека е опседнат со нејзините нозе. Таа, исто така се осмелува Наото да и помогне во облекувањето на чорапите.

Наото решава да и помогне на Нагаторо со нејзините чорапи, убедувајќи се себеси дека тој едноставно завиткува бела ротквица во пластична кеса и ја влече нагоре.

Но, сепак, Наото не може да не ги забележи мазните и затегнати нозе на Нагаторо. И покрај неговите максимални напори, Наото не може, а да не му даде комплимент на нозете на Нагаторо.

Пред Наото да заврши со помошта на Нагаторо, таа одеднаш ги притиска двете нозе заедно, спречувајќи ги рацете на Наото да се движат понатаму.

thxda thxda thxda thxda thxda thxda thxda thxda thxda thxda

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies