Сезона 2 на Squid Game доаѓа во февруари 2023 година?

Regiana Adela
0

Станувајќи сам тренд, серијата ги презеде топ листите на Нетфликс бидејќи се искачува на врвот како најгледаното шоу на платформата за стриминг. Како што е обновена, дали 2-та сезона на Squid Game ќе пристигне следниот месец или ќе се чека подолго?

Сезона 2 на Squid Game доаѓа во февруари 2023 година?

Во 2021 година, Squid Game го зафати светот, соборувајќи го рекордот на Бриџертон за најгледана оригинална серија на Нетфликс досега, добивајќи признание од критичарите со речиси совршена оценка на критичарите од 94% на Rotten Tomatoes .

Со оглед на тоа што е номинирана за различни награди, вклучувајќи ја и наградата „Bingworthy Show of the Year“ во 2021 година на People's Choice Awards, така што не е изненадувачки што јужнокорејската серија беше обновена за втора сезона и покрај тоа што серијата првично беше нарачана само за една.

Сега кога милиони фанови веќе знаат дека доаѓа втората сезона на Squid Game , тие се прашуваат дали втората сезона ќе пристигне на Нетфликс во 2022 година или ќе треба да чекаат подолго.

Во моментот на првичното објавување на овој напис, Нетфликс не го објави датумот на објавување за 2-та сезона на играта Squid , но во јануари 2022 година, стриминг гигантот веќе официјално ја обнови драмата за преживување за втора сезона . Сепак, 2-та сезона на Squid Game нема да биде објавена во 2022 година.

Креаторот на серијата Хванг Донг-Хјук исто така потврди за Асошиетед прес дека се подготвува нова сезона, но тие се уште се во раните фази на планирање.

За време на интервјуто за заработка во четвртиот квартал на Нетфликс во 2021 година, ко-извршниот директор и главен директор за содржина на Нетфликс, Тед Сарандос, беше запрашан дали пробивната серија на стриминг гигантот ќе се врати за својата многу шпекулирана сезона 2.

„Апсолутно“, одговори тој. „  Универзумот Squid Game штотуку започна“.

„Имаше толку голем притисок, толку многу побарувачка и толку многу љубов за втора сезона. рече Хванг. „Но, ќе кажам дека навистина ќе има втора сезона. Тоа е во мојата глава во моментов. Моментално сум во процес на планирање. Но, мислам дека е премногу рано да се каже кога и како тоа ќе се случи“.

Поради тоа што режисерот/сценаристот има резерви за производство на нова сезона со забрзано темпо, веројатно е дека 2-та сезона на Squid Game нема да пристигне во 2022 година.

На 19 март 2022 година, Хванг зборуваше со Deadline за 2-та сезона на играта на Squid : „Ќе има уште одлични игри, тоа е сè што можам да кажам“. Хванг рече: „Сè уште сум бура на идеи и ги собирам идеите за сезона 2. Сè уште не сум започнал со пишувањето“.

Во септември 2021 година, Хванг изјави за Variety за креативниот процес што ќе му биде потребен за да ја развие сезоната 2 на Squid Game : „Многу е заморно само да се размислува за тоа [сезона 2]“, рече Хванг пред да се потврди сезоната 2. „Но, кога би го направил тоа, сигурно не би го направил сам. Би размислувал да користам соба за писатели и би сакал повеќе искусни режисери“.

Имајќи го ова на ум, малку е веројатно дека втората сезона на Squid Game ќе пристигне во 2022 година или дури во 2023 година, но со потврда дека фазата на планирање е веќе започната, веројатно е дека производството ќе започне некаде следната година.

Во мај 2022 година, Хванг изјави за Vanity Fair дека предвидува дека следната сезона нема да биде подготвена за објавување најрано до крајот на 2023 година, а поверојатно е дека втората сезона ќе биде објавена на Нетфликс во 2024 година.

dxfv dxfv dxfv dxfv dxfv dxfv dxfv dxfv dxfv dxfv

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies