Сезоната 2 на Tokyo Revengers ја открива почетната песна од Официјалниот HiGE DANDISM

Regiana Adela
0

Официјалниот HiGE DANDISM се враќа за да ја изведе песната за отворање на сезоната 2 на Tokyo Revengers.


Со премиерата на сезоната на само неколку дена , 2-та сезона на Tokyo Revengers ја сподели својата воведна песна „White Noise“ од Official HiGE Dandism .

Новата песна на анимето беше откриена заедно со објавувањето на отворањето без кредит на официјалните канали на Tokyo Revengers . Иако песната конечно беше прегледана за фановите, таа допрва треба да биде целосно објавена од бендот.

Хигедан аниме песни

Официјален HiGE DANDISM (или скратено Higedan) е еден од најпопуларните современи јапонски поп бендови. Додека бендот беше формиран во 2012 година, тој доби огромен поттик во популарноста во 2018 година со својата песна „No Doubt“.

Обожавателите на аниме, исто така, веројатно се запознаени со Хигедан, бидејќи тие обезбедуваа песни за различни наслови на аниме во изминатите неколку години.

Во 2022 година, бендот беше избран да ја изведе првата песна за отворање на Spy x Family „Mixed Nuts“, која брзо стана голем хит.

Иако дури и пред Spy x Family , Хигедан веќе беше популарен за првата сезона на Tokyo Revengers .

Поточно, бендот ја изведе воведната песна од првата сезона „Cry Baby“, една од најслушаните песни на бендот на Spotify . Она што исто така ја прави незаборавна е тоа што песната беше искористена како почеток за сите 24 епизоди од првата сезона.

Вообичаено, аниме-шоуто со два курса, како што е Tokyo Revengers Season 1 , има две почетни песни - по една за секој курс. Со оглед на тоа што музиката на Хигедан е синоним за серијата за многу фанови, не е изненадување да се врати бендот во втората сезона.

Сепак, има и други аниме наслови за кои Хигедан обезбеди песни. Тие го вклучуваат аниме филмот од 2019 година Hello World заедно со ТВ анимето Hinomaruzumou .

Новата песна на Хигедан „White Noise“ беше откриена неодамна преку каналот на „Токио Ревенџерс“ на „ Јутјуб “ и сметката на Твитер за да го поттикне објавувањето на „ Божиќната пресметка “ или втора сезона.

Набргу по објавувањето на песната за отворање на сезоната 2 на Токио Revengers , прикачувањата на YouTube и Twitter на отворањето добија по милиони прегледи, покажувајќи дека многу обожаватели ја очекуваат премиерата на следната сезона.

Заедно со отворањето, беше објавено дека завршната песна на 2-та сезона е насловена „Kizutsukedo, Aishiteru“ (или „Можеби е болно, но сепак го сакам“ на англиски). Оваа песна допрва треба да биде прегледана, иако ќе биде изведена од музичката единица Tuyu.

bzqj bzqj bzqj bzqj bzqj bzqj bzqj bzqj bzqj bzqj

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies