Најпопуларните К-драми на Нетфликс во 2022 година: Сите сме мртви, извонреден адвокат Ву, повеќе

Regiana Adela
0

Списокот е објавен бидејќи Нетфликс ги открива најпопуларните емисии за 2022 година, вклучувајќи ги сите нас мртви и многу повеќе.

Додека Хаљу им даваше на гледачите извонредна година, Нетфликс ги поздрави сите нас мртви, извонредниот адвокат Ву и многу повеќе како меѓу најпопуларните филмови и ТВ емисии на платформата во 2022 година.

Стриминг гигантот го претстави прегледот на најжешките серии кои добија возбуда во текот на годината.

Додека Stranger Things 4, Среда: Сезона 1 и вистинската серија Dahmer доминираат во најпопуларното ТВ шоу на Нетфликс во 2022 година за англиската категорија, 3 K-драми се најдоа на листата на врвни серии во неанглиската категорија.

Сите сме мртви
Заземајќи го првото место, All of Us Are Dead невреме го зафати светот создавајќи огромна лудост на глобално ниво.

Откако наградуваниот Squid Game владееше во 2021 година, друга К-драма ја освои титулата бидејќи серијата базирана на веб-тон остана број еден во дневните топ листи со недели.

Интересно е тоа што откако серијата К-зомби доби масовни одговори од јавноста, Нетфликс потврди дека 2-та сезона Сите нас се мртви добива зелено светло.

Втората сезона се предвидува да се емитува до крајот на 2023 година; сепак, враќањето и новите членови на актерската екипа допрва треба да бидат потврдени.

Вонреден адвокат Ву
На второто место е хит К-драмата Extraordinary Attorney Woo.

Серијата ЕНА е насловена од Парк Еун Бин. Канг Тае О и Канг Ки Јанг ја следат приказната за 27-годишната Ву Јанг Ву, која и покрај нарушувањето на спектарот на аутизам, успеала да дипломира на врвот од својата класа и да влезе во престижна адвокатска канцеларија како дебитант адвокат.

Како и Сите ние сме мртви, и вонредниот адвокат Ву беше обновен за уште една сезона.

Меѓутоа, наместо да се емитува серијата во 2023 година, официјалните лица одлучија да ја емитуваат К-драмата во 2024 година по воената служба на Канг Тае О.

Деловен предлог
Последната, но не и најмалку важно, К-драмата која стигна до најпопуларното ТВ шоу на Нетфликс во 2022 година за категоријата неанглиска не е никој друг туку главната серија на Ким Сејеонг и Ан Хјо Сеоп, Бизнис предлог.

Романтичната драма од 12 епизоди е базирана на популарниот веб-роман The Office Blind Date.

Во екот на драмата, гледачите ја пофалија хемијата на дуото на екранот додека ја играат романсата на шефот и на вработените во канцеларијата.

Најпопуларните ТВ серии на Нетфликс во 2022 година (неанглиска категорија)
За комплетната листа на топ 10 неанглиски емисии за 2022 година, еве преглед објавен од Нетфликс.

1. Сите ние сме мртви: Сезона 1

2. Вонреден адвокат Ву: Сезона 1

3. The Marked Heart: Сезона 1

4. Не се делат со парите: Сезона 1

5. Елита: Сезона 5

6. Голема топлина: Сезона 1

7. Царицата: Сезона 1

8. Деловен предлог: Сезона 1

9. Погрешна страна на песните: Сезона 1

10. Добредојдовте во Еден: Сезона 1

Останете ажурирани за најновите вести за К-драмите Сите ние сме мртви, Ектраобичниот адвокат

yywn yywn yywn yywn yywn

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies