Откажани сите серии на Нетфликс во 2023 година: Што е следно?

Regiana Adela
0

Поминаа само неколку дена од почетокот на 2023 година, но Нетфликс веќе направи голем број откажувања.

Досега, еве ги главните емисии што ги откажаа и оние на кои исто така постои ризик да ја добијат истата судбина.

1899 година

Објавено на 17 ноември 2022 година, 1899 година е мистериозна научно-фантастична емисија која привлече големо внимание кога се емитуваше. Но, за жал, неговиот голем пресврт во финалето разочара многу од неговите гледачи, кои зборуваа за нивните фрустрации на социјалните мрежи. И како резултат на тоа, оние кои само што почнаа да ја гледаат серијата прекумерно го научија пресвртот и решија да не продолжат со гледање на шоуто.

Ова беше прилично очигледно во податоците на шоуто, кои открија дека неговата стапка на завршување е премногу ниска за да се обнови за втора сезона.

Ќор-сокак: Паранормален парк

Слепа крај: Паранормален парк е едно од главните анимирани шоуа што Нетфликс одлучи да ги откаже овој месец. Шоуто, најпознато по застапеноста на ЛГБТК+, првично беше подигнато од сервисот за стриминг уште две сезони. Но, за жал, тоа беше меѓу емисиите кои беа отсечени во јануари 2023 година.

Внатрешна работа

Во јуни 2022 година, Нетфликс објави дека ќе го обноват анимираното шоу, Inside Job , за втора сезона. Но, како што беше откриено овој месец, тоа беше една од емисиите што ја откажа услугата за парење.

xgn xgn xgn xgn xgn xgn xgn xgn xgn xgn

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies