Дали сум Харбо во НФЛ? Тренерот на Мичиген се очекува да се врати кај професионалците доколку му биде понудена работа

emalia
0

 Тренерот на Мичиген, Џим Харбо, може да види уште една рунда на интерес во НФЛ откако сезоната бр. Доколку му биде понудена работа да се врати кај професионалците, Харбо се очекува да ја напушти својата Алма Матер, според Атлетик.


„Мислам дека е завршена работа ако добие понуда“, изјави за Атлетик еден извор близок до тренерот.


Она што е непознато е дали тимовите кои собираат информации за Харбау исто така планираат да му понудат понуда. Харбо долго време беше именуван како потенцијална мета на НФЛ во истражувачките фази на тренерската потрага поради неговиот претходен успех. Харбо имаше 44-19-1 како тренер на Сан Франциско 49ерс од 2011-14 година.


Денвер Бронкос беа меѓу тимовите што „вршеа домашна задача“ на Харбо како потенцијален кандидат да го пополнат своето испразнето тренерско место, според NFL Network. Бронкосите делумно беа издвоени поради врските меѓу Харбау и Кондолиза Рајс, која е член на сопственоста на тимот и дел од комисијата за пребарување за да го замени Натаниел Хакет. Рајс е исто така истакнат дел од универзитетската заедница во Стенфорд, каде Џим Харбо беше тренер пред да се пресели во НФЛ. Во меѓувреме, ESPN во вторникот објави дека сопственикот на Каролина Пантерс, Дејвид Тепер, разговарал со Харбо и за неговото наскоро слободно работно место.


Харбо, кој има скор од 74-25 во осум сезони во Мичиген, интервјуираше со Минесота Викингс минатата сезона, откако го предводеше Мичиген до првата титула во големата десет по Лојд Кар и првиот настап на програмата за CFP, но потврдувајќи ја својата посветеност кон Вулверинс тој изјави дека флертувањата во НФЛ нема да бидат тема која се повторува секоја година. Тој изјави за Детроит Слободен печат дека тоа е „еднократна работа“ и иако бил заинтригиран од изгледите да брка Супербол, тој исто така бил ентузијаст за продолжување на националното првенство со Вулверинс. Иако самиот Харбо не понуди детали за зделките со Минесота, повеќе извештаи покажаа дека на Харбо не му била понудена работата и франшизата на крајот го ангажирала Кевин О'Конел за тренер.


Сега тврдењето „еднократно“ на Харбо, очигледно, ќе биде ставено на тест ако некоја од овие франшизи кои ја вршат својата домашна задача одлучи да го вклучи тренерот од Мичиген во нивната тренерска потрага.

olkj olkj olkj olkj olkj olkj olkj olkj olkj

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies