Режисерот на Бетмен 2 го задева изненадувачкиот негативец за продолжение

Regiana Adela
0

Нема сомнеж дека луѓето имаат големи очекувања кога станува збор за Бетмен 2 . На крајот на краиштата, првиот филм го ветуваше доаѓањето на еден од најпознатите противници на Темниот витез. Но, дали е можно продолжението всушност да донесе некој неочекуван? Режисерот Мет Ривс штотуку се зафркаваше дека нејасно лошо дебитираше на големото платно во многу очекуваниот филм на Роберт Патинсон.

Во Бетмен , Ридлерот беше донесен во азилот Аркам каде се спријателува со мистериозен затвореник со изразито смеење . Непотребно е да се каже дека сцената ги убеди фановите дека Џокер ќе биде следниот голем негативец во Бетмен 2.

Значи, дали принцот кловн на криминалот всушност се појавува во вториот филм или режисерот има други планови? Мет Ривс неодамна зборуваше за Comicbook.com каде се пошегуваше за антагонистот во Бетмен 2 , откривајќи дека Роберт Патинсон му ја дал идејата за совршен негативец.

„Ќе ми кажам дека најсмешното нешто што го направи Роб последниот пат кога бевме на прес-турнеја е тоа што тој постојано зборуваше за тоа колку би било одлично ако го направиме Кондимент Кинг затоа што ја сакаше идејата некој само да полее. некој во сенф“, рече Ривс. Тој потоа истакна дека ова не треба да се сфати сериозно, но сепак тоа е единствениот одговор што може да го даде.

„Нема да се обврзам да кажам дека Кондимент Кинг ќе направи референца, но само ќе го искористам тоа како одговор на вашето прашање бидејќи немам одговор на вашето прашање“, изјави Ривс.

Condiment King може да изгледа како урнебесна опција, но ние сме исто така притиснати да истакнеме дека тој има врски со Џокер, така што тоа не е баш оптеретување. Иако е малку веројатно, не би се изненадиле доколку Бетмен треба да се справи со дамките од кечап во следниот филм.

kvb kvb kvb kvb kvb kvb kvb kvb kvb kvb

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies