Сите сме мртви Сезона 2: Дали Чеонг-сан е сеуште жив?

Regiana Adela
0

Дали Чеонг-Сан навистина умре во Сите ние сме мртви или сепак ќе се врати во 2-та сезона?

Предупредување: Оваа статија содржи спојлери од „ Сите ние сме мртви “ на Нетфликс . Читајте на ваш сопствен ризик!

Кога станува збор за емисии на тема зомби, прашањето се сведува на тоа дали одреден лик преживеал или не и со оглед на ситуацијата „половина“, дали Чеонг-Сан сè уште е жив во Сите нас се мртви и ако е така, дали ќе се врати во сезона 2?

Сите сме мртви сезона 2: Дали Чеонг-сан е сè уште жив?

All of Us Are Dead невреме го зафати светот додека доминираше на глобалните топ листи на Нетфликс. Објавена на 28 јануари, јужнокорејската драма за полнолетство од 12 епизоди ги следи учениците заробени во средно училиште додека се борат да избегаат од појава на вирус што може да ги претвори во зомби што јадат месо по инфекцијата.

Како што се очекуваше од ваков зомби-трилер, не се очекува да преживее секој клучен лик, а едно од најголемите изненадувања на серијата е кога омилениот лик на фановите Ли Чеонг-сан (го игра Јун Чан-Јанг) се соочи со својата трагична судбина.

Срцекршачот направи голема жртва за своите пријатели и се смета дека е една од најсрцепарателните сцени со смртта досега, но гледачите се прашуваат дали тој навистина умре на крајот на „Сите ние сме мртви“ .

Чеонг-сан успеа да преживее многу опасни моменти во акционата К-драма, но во единаесеттата епизода, тој беше каснат и на крајот заразен од неговата поранешна соученичка/силеџија, Гви-нам (Јо Ин-су).

За да избега од градилиштето нападнато од зомби, Чеонг-сан се жртвува себеси со тоа што го намамува глутницата подалеку од своите пријатели.

Благодарение на Чеонг-сан, неговите пријатели успеале да избегаат во планините, но војската на Јужна Кореја фрлила бомба врз училиштето за да спречи ширење на инфекцијата понатаму, а телото на Чеонг-сан било видено меѓу мртвите зомби.

Иако се чини дека Чеонг-сан не ја преживеал експлозијата, се појавија теории на обожавателите, прашувајќи дали тој навистина умрел.

Кога Он-џо се враќа во средно училиште со Су-Хјеок и Нам-ра, но Чеонг-сан никаде го нема. Нам-ра, со нејзините посебни сетила за полузомби, му кажува на Он-џо дека не мириса никого во училиштето.

Постојат различни теории што можете да ги најдете на социјалните мрежи, вклучително и видеото на еден обожавател на TikTok кое тврди дека кога Чеонг-сан паднал со Гви-нам, тој бил безбеден бидејќи имало куп зомби над него, кои го штителе од бомбата. експлозија.

Веројатно тој го користел и Гвинам како штит бидејќи неговиот немилосрден непријател беше над него во нивната последна заедничка сцена.

Еден обожавател сугерира дека Чеонг-сан ѝ се одмаздил на Гви-нам и всушност преживеал. „Ја видов таа теорија на тикток омг што ако Чеонг-сан е жив, како што мислев дека го спасил гви-нам од огнот, но тој го направил гвинам како свој штит и се сеќавам што рече Нам-ра пред да скокне?? дека таму има хамби или половина зомби и ++“.

Во финалето, Нам-ра (Чо Ји-хјун), кој се чини дека ја контролирал својата состојба на полу-зомби, им кажува на своите пријатели дека останале други полу-зомби или „полу-зомби“.

Може ли еден од нив да биде Чеонг-сан? Како и Нам-ра, беше каснат од Гви-нам, полузомби, но шоуто не откри дали Чеонг-сан всушност стана целосно зомби или половина зомби.

На 6 јуни 2022 година, за време на виртуелниот настан Geeked Week 2022, Netflix Korea официјално ја објави All of Us Are Dead сезона 2 со споделување на постер со натпис „Можеме ли повторно да преживееме? Започнува жестокиот период на преживување зомби на пријателите од средното училиште Хиосан. Сите ние сме мртви сезона 2, само на Нетфликс“.

Нетфликс, исто така, го објави најавното видео за 2-та сезона на сите нас се мртви , во кое е вклучен и Јун Чан-Јанг, што сугерира дека приказната за неговиот лик сè уште не е завршена. Засега, безбедно е да се претпостави дека Ли Чеонг-сан е сè уште жив и ќе се врати во 2-та сезона, но сè уште е нејасно како може да ја преживее огромната експлозија

jvf jvf jvf jvf jvf jvf jvf jvf jvf jvf

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies