Гугу Мбата-Роу ја задева похрабрата визија за 2-та сезона на Локи

Regiana Adela
0

Се очекува 2-та сезона на Локи да биде вистинско уживање за фановите.

2023 година ја очекува сосема нова сезона на Marvel's Loki . Со Локи Лауфејсон, асгардијанецот познат како Богот на злото, како еден од омилените антихерои на фановите, првата сезона доби прилично голема гледаност и заврши на карпа што ги става фановите во позиција да се прашуваат каде и како наративот ќе се игра додека истражуваат повеќе од мултиверзумот.

Една од ѕвездите на серијата, Гугу Мбата-Роу, зборуваше за Entertainment Tonight за тоа што може да очекуваат фановите во втората сезона, истакнувајќи дека станува повозбудливо додека нурнуваат во позастрашувачки и чудни делови од приказната. „[обожавателите] ќе бидат во вистинско уживање бидејќи шоуто е похрабро и понадреално. И на многу начини, оди на некои поголеми, посмели места од сезоната 1, што е навистина возбудливо“. се задеваше таа.

Мбата-Роу ја портретира Равона Ренслејер, угледниот судија во Time Variance Authority (TVA) кој го надгледува немирниот случај на Локи (Том Хидлстон). Таа се покажува како сила на која треба да се смета во присуство на самите чувари на времето додека се занимаваат со случаите на Локи и Силви (Софија Ди Мартино). Со моќното присуство на Равона, фановите очекуваат што повеќе таа може да понуди додека приказната напредува.

Во 2021 година, ѕвездата на The Morning Show на TheWrap детално ја раскажа приказната за нејзиниот лик, велејќи: „Таа имаше воено потекло. Таа се искачи на ранговите за да стане една од најмоќните жени во ТВА. Ќе можеме да видиме малку од онаа заднина на неа како ловец. Не сакам да го расипувам, но можеме да ја видиме во различен период од нејзиниот живот“.

Мбата-Ро, исто така, еднаш изјави за PopCulture.com дека го сака нејзиниот лик и едвај чека да ги истражи најдлабоките аспекти на сложеноста и темните места со неа. "О Боже. Знаеш дека не можам да кажам ништо за Локи“, рече таа. „Полицијата на Марвел ќе дојде и само ќе ме одведе. Но, не, возбуден сум што тоа се случува, и навистина го сакам мојот лик. Мислам дека е неочекувана и сложена. И така, возбуден сум што ќе одам и на некои подлабоки, потемни места со неа“.

Сезоната 2 на Локи ќе има премиера на Дизни плус во летото 2023 година.

awr awr awr awr awr

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies