Новиот трејлер за 3-та сезона на Мандалоријан доаѓа побрзо од очекуваното

Regiana Adela
0

Многу обожаватели го очекуваа објавувањето на третата сезона на Мандалоријан , особено затоа што поминаа повеќе од две години од емитувањето на втората сезона и околу една година откако беше објавена The Book of Boba Fett . Врз основа на промоциите и трејлерите што ги објавија досега, исто така изгледа дека ќе биде нејзината најепска сезона досега.

Бидејќи сега ни делат само помалку од два месеци од пристигнувањето на третата сезона на Дизни+, фановите исто така се прашуваат кога ќе го видиме следниот трејлер за сезоната. Сега, конечно го имаме датумот и звучи како да доаѓа многу наскоро.

Disney и ESPN објавија дека сосема новиот трејлер за третата сезона на The Mandalorian ќе биде премиерно прикажан за време на ESPN NFL Super Wild Card Game овој понеделник, 16 јануари. Трејлерот точно ќе пристигне околу полувремето на играта.

Ова е секако возбудливо за фановите бидејќи многу од нив сакаат да дознаат повеќе за сезоната и да видат повеќе погледи на она што го подготвуваат за она што изгледа да биде најголемата сезона досега во однос на обемот и обемот. Тоа е и знак дека тие официјално ја засилуваат својата промотивна кампања.

Синопсисот на третата сезона гласи: „Патувањата на Мандалоријанецот низ галаксијата Војна на ѕвездите продолжуваат. Некогаш осамен ловец на награди, Дин Џарин повторно се обедини со Грогу. Во меѓувреме, Нова Република се бори да ја одведе галаксијата подалеку од нејзината темна историја. Мандалоријанецот ќе се вкрстат патиштата со старите сојузници и ќе создадат нови непријатели додека тој и Грогу го продолжуваат своето патување заедно “ .

Се враќаат Педро Паскал, Кејти Сакхоф, Џанкарло Еспосито, Карл Ведерс, Емили Сволоу, Омид Абтахи и Ејми Седарис. Ним ќе им се придружат Кристофер Лојд и Тим Медоус. Џон Фавро и Дејв Филони повторно ја прикажуваат серијата.

hvc hvc hvc hvc hvc hvc

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies