„Аватар 3“ е насочена кон ѕвездата на „Игра на тронови“ за мистериозна улога на негативец

Regiana Adela
0

„Игра на тронови “ навистина роди неколку големи ѕвезди кои продолжуваат да доминираат во актерската индустрија, вклучувајќи ги Емилија Кларк, Софи Тарнер, Мејзи Вилијамс, Натали Дормер, Лена Хеди, Кит Харингтон, Педро Паскал и Питер Динклиџ, меѓу другите. Со оглед на тоа што Холивуд е место каде што секој има шанса да ја достигне ѕвездата, еден помал лик од Game of Thrones ќе се обиде да направи скок од една џиновска франшиза до друг глобален феномен, а тоа е Avatar 3 .

Според Empire , Уна Чаплин треба да го игра Варанг, водачот на огнената нација на Пандора. Во првите два филма, гледачите се запознаа со шумските луѓе, Оматикаја и со водното племе, Меткајина. Со тоа, Чаплин може да биде во првите редови на огненото племе, луѓето од пепел, во Аватар 3. Гласините велат дека луѓето од пепелта се антагонисти во следниот филм, префрлајќи ја борбата од луѓето до Нави.

За да ви ја освежи меморијата, Чаплин се појави во 11 епизоди од драмската серија на HBO, сместена во Вестерос. Таа се појави во 2-та сезона како Талиса Мегир, медицинска сестра на бојното поле, која го запознава Роб Старк во неговата кампања за преземање на Железниот трон. Таа на крајот се омажи за постариот брат Старк и е покрај него додека и двајцата не ги запознаат своите ненавремени завршетоци на крајот од третата сезона во злогласната Црвена свадба. Актерката успеа да привлече одредено внимание за нејзиното кратко портретирање во Game of Thrones.

Во првите два филма од филмската франшиза со најголема заработувачка, Аватар и Аватар: Патот на водата , Џејк Сали (Сем Вортингтон) оди роден на Нави откако се заљубил во еден од нив и се откажал од својата човечка цел. Во продолжението, луѓето се повторно негативци, бидејќи Кварич (Стивен Ланг) се враќа да бара одмазда за предавникот, само за да открие дека има син меѓу Нави. Се очекува Чаплин и Аватар 3 да покажат дека има добри и лоши на двете страни од војната меѓу луѓето и Нави, со воведување негативци меѓу Нави.

По глобалниот успех на првиот филм и сега со Avatar: The Way of Water кој се приближува до 2 милијарди долари на светскиот бокс офис, Џејмс Камерон навистина го очекува развојот на повеќе филмови за Пандора. Продуцентот на франшизата Џон Ландау разговараше за тоа како доброто и злото ќе бидат истакнати во тројката.

„Има добри луѓе, има и лоши луѓе - истото на страната на Нави - но честопати луѓето не се гледаат себеси како лоши“, се зафркава Ландау. „Која е основната причина за тоа како тие еволуираат во она што ние го сфаќаме како лошо? Можеби има други фактори таму за кои не сме свесни“. рече Ландау.

ncgv ncgv ncgv ncgv ncgv ncgv ncgv ncgv ncgv

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies