Нападот на Титан 4-та сезона добива специјална карактеристика пред премиерата на последниот дел

Regiana Adela
0

Ова е возбудлив ден за обожавателите бидејќи 4-та сезона на Attack on Titan, третиот дел , конечно доби прозорец за објавување и тизер за претстојните епизоди. Сепак, нема да мора да чекате до март за да го погледнете враќањето на анимето. Само што беше потврдено дека ќе биде емитувана специјална презентација пред премиерата на последната сезона.

Најавен напад на Титан Специјалното издание на последната сезона

Официјалниот профил на Твитер за ТВ-програмата NHK 100 Cam објави дека ќе ја покрива продукцијата на MAPPA за Напад на Титан Сезона 4, Дел 3. Специјалниот фокус ќе го стави на персоналот кој работи зад сцената на анимето.

Ова е одлична вест за фановите на Attack on Titan кои едвај ја чекаат премиерата на последниот дел од 4-та сезона . Исто така е поставено да им даде на луѓето идеја за целата напорна работа што се одвива зад сцената.

Не е изненадувачки, фановите веќе очекуваат специјалната камера 100 да фрли светлина на тешкотиите низ кои поминуваат аниматорите за да ги оживеат приказните. Не е тајна дека повеќето студија бараат многу од нивниот персонал и се надеваме дека луѓето ќе сфатат дека аниматорите заслужуваат почит и многу време за одмор.

Но, што можеме да очекуваме во Напад на Титан Сезона 4, Дел 3? Веќе знаеме дека Ерен Јегер ги командуваше Колосалните Титани и тие пристигнаа на Марли. Во меѓувреме, Алијансата продолжува да се обидува да стави крај на татнежот. Третиот дел од четвртата сезона треба да открие како Марлеанците ќе возвратат против Титаните.

Специјалниот 100 Cam за Attack on Titan The Final Season ќе се емитува во четврток, 23 февруари 2023 година, во 9:30 часот JST на NHK General

Првиот курс на Attack on Titan,  сезона 4, Финалниот дел веќе е потврдено дека ќе се емитува во март 2023 година, додека вториот курс ќе биде објавен подоцна во текот на годината.

aqfd aqfd aqfd aqfd aqfd aqfd

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies