6 актерки кои би можеле да ја заменат Џина Карано во Мандалоријан

Regiana Adela
0

Неодамна излезе официјалниот трејлер за 3-та сезона на Мандалоријан , во кој се враќаат многу познати ликови. Но, онаа која никаде ја нема е Кара Дин. По неславното отпуштање на Џина Карано, можно е Лукасфилм да одбрал да го повлече ликот или можеби планираат да ја преработат. Ако е така, еве 10 актерки кои би биле совршени за улогата!

1 Алаква Кокс

Алаква Кокс е најпозната по тоа што го игра Ехо во Marvel's Hawkeye (2021) на Дизни+, тип на анти-херој кој треба да се врати во својата спин-оф серија некаде оваа година, како дел од фазата 5 на кинематскиот универзум на Марвел. Физичката способност на Кокс, борбените способности и фактот дека таа всушност многу личи на Џина Карано, би сакале наместо тоа да ја видиме како влегува во чизмите на Кара Дин.

2. Мери Елизабет Винстед

Мери Елизабет Винстед уживаше во голем број акциони улоги во последниве години, како што се Харли Квин: Птици грабливки (2020) и Кејт (2021). Како таква, таа би била совршена за улогата на Кара Дин. За жал, ќе има малку проблем со овој кастинг, бидејќи се очекува таа да ја игра пилотот на Твилек Хера Синдула во претстојната серија во живо на Star Wars Ahsoka (2023).

3. Хејли Атвел

Друга актерка која не е непозната за акција е Хејли Атвел, која е најпозната по улогата на агентката Пеги Картер во истоимената серија на Марвел, како и во филмовите на MCU како Капетан Америка: Првиот одмаздник (2011) и неодамна, Доктор Чудно во мултиверзумот на лудилото (2022). Зошто да имаш штит кога можеш да имаш бластер?!

4. Мишел Родригез

Холивудската тврдоглава девојка Мишел Родригез е можеби еден од поочигледните избори за играње лик како Кара Дин. На крајот на краиштата, таа се појави во повеќето филмови „ Брзи и бесни “, а еден од нив вклучуваше и тепачка меѓу неа и Џина Карано! И со оглед на тоа што Мишел победи во таа борба, фер е да ја преземе мантијата на Кара Дин во Мандалоријанецот .

5. Беки Г

Беки Џи е неверојатно потценета актерка (и многу талентирана музичарка), како и рестартирањето на Power Rangers од 2017 година (2017), во кое таа ја игра Трини Кван/Жолтиот ренџер, лик на кој му носи многу ставови и сложеност. . За жал, таа нема да се врати за продолжение бидејќи франшизата повторно се рестартира, па мислиме дека Cara Dune треба да биде нејзината следна станица.

6. Адријан Палицки

Адријан Палицки би направила совршена Кара Дина во Мандалоријанецот - или на друго место во Војна на ѕвездите . Додека таа се појавуваше во емисии како Орвил (2017) и акциони филмови како што е GI Joe: Retaliation (2013), нејзината најрелевантна изведба е во Џон Вик (2014) како сомнителен атентатор г-ѓа Перкинс. Таа не трае многу долго, но сепак има некои импресивни борбени вештини!

jvc jvc jvc jvc jvc jvc jvc jvc jvc jvc

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies