Специјално по повод 60-годишнината на докторот: Расел Т. Дејвис го задева враќањето на уште еден главен лик

Regiana Adela
0

Дали обожавателите ќе го видат овој оригинален лик во Специјалното издание на Доктор Ху за 60-годишнината?

Обожавателите може да видат дека главниот лик се враќа на Специјалното издание на „Доктор Ху“ за 60-годишнината, доколку коментарот на Расел Т. Дејвис на Инстаграм има што да оди.

Дејвид Тенант изненадувачки се враќа како 14-ти доктор откако ја играше улогата на 10-тиот доктор од 2005 до 2010 година. И ако коментарот на Дејвис значи нешто, фановите може да го видат и враќањето на Сузан (Керол Ен Форд).

Закачка за враќањето на Сузан

Официјалната сметка на Инстаграм Doctor Who објави видео од првото збогување помеѓу Докторот и една од неговите придружнички, Сузан.

„Што и да се случи со неа? Праша Дејвис во полето за коментари. Иако можеби не значи ништо, само прашувањето за тоа каде се наоѓа ликот или за судбината, тоа може да значи нешто со оглед на фактот дека тој се враќа како водител на серијата.

„Мислам дека можеби сте во најдобра позиција да ни го дадете тој одговор...“, одговори еден фан.

„О, боже, те молам, те молам вратете ја Керол Ен Форд како Сузан ако сака!

Која е Сузан?
Сузан е првата придружничка на Докторот во првите епизоди на Докторот . Таа за прв пат беше видена во првата серија, Annearthly Child , и остана до втората серија, The Dalek Invasion of Earth .

Таа, исто така, е внука на докторот, која отиде со него во ТАРДИС кога тој го напушти Галифри.

Таа отиде на Академијата за јаглен како студент, но нејзините учители подоцна открија дека таа и нејзиниот дедо се вонземјани. Ова го принуди докторот да ги однесе во ТАРДИС.

Сепак, нејзиниот престој во шоуто заврши кога го запозна Били Кембел. Двајцата се заљубиле и иако таа сè уште сакала да биде со докторот, нејзиниот дедо знаел дека е доволно возрасна за да има свој живот.

Ја заклучи надвор од ТАРДИС-от и го направи своето прво збогум со солзи со придружник.

Форд подоцна ја повтори нејзината улога во специјалната 20-годишнина на Докторот , Петте доктори и хуманитарниот краток филм за 30-годишнината, Димензии во времето .

Значи, дали фановите повторно ќе ја видат во Специјалното издание на Doctor Who 60th Anniversary? Специјалниот ќе излезе во ноември.

dfdfh dfdfh dfdfh dfdfh dfdfh dfdfh dfdfh dfdfh dfdfh dfdfh

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies