Чудни работи: Фин Волфхард објаснува зошто на серијата на Нетфликс не и е потребна 6-та сезона

Regiana Adela
0

Нема сомнеж дека луѓето веќе со нетрпение ја очекуваат 5-тата сезона на Stranger Things . Но, дали серијата може да добие уште една сезона по следната? Фин Волфхард вели дека идејата за 6-та сезона е „смешна“ и сосема непотребна.

Фин Волфхард се појавуваше во сите сезони на Stranger Things каде што го игра Мајк Вилер , така што јасно знае што ќе се случи во сезона 5. Имајќи го тоа на ум, ѕвездата на Ghostbusters: Afterlife за Uproxx истакна дека иако ужива да работи на серијата, тој не мисли дека треба да продолжи по петтата сезона.

„Не сум подготвен, но навистина сум возбуден што ќе почнам да работам на тоа, бидејќи откако завршив со гледање на четвртата сезона, едноставно бев како: „По ѓаволите, да се вратиме и да снимаме сега“. Само сакам да помогнам да го завршам, но не на начин на кој сакам да завршам со тоа“, рече Волфхард. „Тоа е исто како да сакам да знам што ќе се случи. Дефинитивно сум тажен поради тоа, но исто така, знам дека тоа е следното поглавје од сечиј живот што треба да се случи“.

Тој продолжи: „Исто така, за мене, ако Stranger Things трае подолго од пет, би рекол дека би било смешно. Мислам дека браќата Дафер сфатиле, би замислил совршен крај во пет“.

„Не ни знаевме дали ќе направиме две. Значи, среќни сме што луѓето сè уште се наоколу и сакаат да го гледаат. Но, да, возбуден сум“, додаде Волфхард. „Четири беа огромни по размери, но мислам дека би сакал да ја видам петтата сезона да се навраќа на повеќе од динамиката на првата сезона и да биде малку поконтролиран, но сепак да биде гигантски. Се надевам дека некако добијте крај за секој лик што е прилично задоволувачки за фановите“.

Тоа е возбудлива закачка во 5-та сезона на Stranger Things и добра причина да не размислувате за шеста сезона . Непотребно е да се каже дека едвај чекаме да видиме како сето тоа ќе заврши.

Петтата сезона на Stranger Things ќе се состои од осум епизоди, а снимањето треба да започне во мај 2023 година.

lffs lffs lffs lffs lffs lffs lffs lffs lffs lffs

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies