Сет слики од 9-та сезона на Flash го поздравува враќањето на омилените херои на стрелките на фановите

Regiana Adela
0

Обележувајќи го крајот на една ера е последниот серијал на Scarlet Speedster во 9-тата сезона на Флеш и во новата сет слика споделена од актерот Дејвид Ремзи од Arrowverse, го поздравува враќањето на омилените херои на обожавателите од франшизата CW како Green Arrow, Kid. Флеш, и Спартан се враќа.

Сезоната 9 на Flash е поставена како последна сезона од една од најдолгите прикажувања на CW во Arrowverse, а со големото финале доаѓа, омилените херои од франшизата на обожавателите се враќаат како што се гледа на новата поставена фотографија споделена од Дејвид Ремзи.

На Инстаграм, Дејвид Ремзи, кој го игра Џон Дигл/ Спартан, објави нова слика зад сцената од 9-та сезона на Флеш со Грант Гастин како Бери Ален/ Флеш и омилените херои на стрелките на фановите, Стивен Амел како Оливер Квин/ Зелена стрела и Кајнан Лонсдејл како Воли Вест/ Кид Флеш.

Сите четворица се облечени во класични комбинации за херој, што го задеваат епскиот тим од четворицата, а исто така навестува огромна битка што ќе бара од другите херои да му се придружат на Бери Ален во спасувањето на светот.

Во истиот пост, на насловот, Ремзи му аплаудира на тимот зад The ​​Flash за сите напори што ги вложија во шоуто, „Честитки до Тим Флеш за девет неверојатни сезони“.

Ремзи, исто така, ја покажува својата благодарност до сите фанови кои го поддржуваа целиот Arrowverse низ годините, "Најважно.. благодарам на сите за вашата бескрајна поддршка за овој универзум. Ништо од ова не е возможно без вас! Уживајте во мешањето за кое немавте идеја ти требаше!"

Исто така, потврдено дека ќе се врати во 9-та сезона на „Флеш“ се и студентот на „Ароуверс “ во „Флеш“ , Сендхил Рамамурти како д-р Ремзи Росо/ Bloodwork, алумна во „Супердевојка“ Никол Мејнс како Ниа Нал/Дример и актерката „Бетвуман“ Јависија Лесли како Црвената смрт.

Деветтата сезона на Флеш е поставена една недела откако Бери Ален го победи Реверс Флеш, што му даде можност повторно да се поврзе со Ајрис, но се појавува нова закана кога пристигнува моќна група Нечесници за да го скрати своето време заедно и да шират страв низ Централ Сити. За неговата последна трка, Бери Ален ќе направи се за да го спаси светот за последен пат.

Сезоната 9 на Flash излегува на екранот на 8 февруари 2023 година во 20 часот по EST на CW. Стриминг на премиерната епизода станува достапен следниот ден на веб-страницата и апликацијата The CW.

wvc wvc wvc wvc wvc wvc

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies