Agatha: Coven of Chaos ја додава Дебра Џо Руп од WandaVision во својот ансамбл

Regiana Adela
0

Спиноф серијата WandaVision Agatha: Coven of Chaos продолжува да ја гради својата ѕвездена екипа.

WandaVision е само една од ретките добри работи што се појавија во Фаза 4. Со својот убиствен кастинг и импресивната приказна и изведба, фановите копнеат да имаат повеќе од наративот. И нивните желби се исполнети во форма на спинофот Agatha: Coven of Chaos . Покрај Кетрин Хан, која ќе биде во фокусот на продолжението и треба да ја повтори улогата на моќната вештерка Агата Харкнес, и Ема Колфилд Форд, која ќе се врати како Доти Џонс, уште една ѕвезда на WandaVision ќе го одбележи нејзиното враќање во Coven. на Хаосот.

Според извештајот на Deadline , Дебра Џо Руп е додадена во актерската екипа на Agatha: Coven of Chaos . Руп, која ја играше Шерон Дејвис, или г-ѓа Харт, во WandaVision , се очекува да ја повтори својата улога и да им покаже на обожавателите повеќе вкус на нејзиниот лик. Настрана од горенаведените двајца, ѕвездата на „Шоуто од 70-тите “ ќе им се придружи и на Џо Лок, Обри Плаза, Али Ан, Марија Дизиа, Сашеер Замата и Пети ЛуПоне за да помогне да се донесат повеќе елементи на магија на екранот.

И покрај тоа што веќе се појави во пет епизоди на WandaVision како г-ѓа Харт, точната улога што ќе ја игра Руп се чува во тајност, слично како и улогите на другите ѕвезди кои беа најавени пред неа. Со строгата тајна политика на Марвел, не се пријавени многу информации во врска со заговорот или точниот датум на издавање, но најдобро е да се верува дека спин-офот ќе се појави во Дизни + зимата 2023 година, па фановите можеби ќе треба да почекаат уште малку.

Покрај тоа, Џек Шефер, кој го основаше WandaVision , се враќа како извршен продуцент и писател на спинофот. Иако се шпекулираше дека Ганџа Монтеиро ќе биде и режисер, Шефер исто така треба да настапи барем во една епизода. Се очекува дека продолжението ќе биде девет епизода, која ќе биде слична на WandaVision и She-Hulk: Attorney at Law .

Според новиот извештај , производството на Agatha: Coven of Chaos продолжи по зимскиот распуст. Почнувајќи од 13 декември и прекинувајќи на 17 декември, снимањето започна неодамна на 3 јануари. Снимањето во Атланта, Џорџија, се очекува да трае пет месеци и може да заврши со производство до крајот на мај 2023 година. Сепак, со добивањето на сериите на Марвел одложено на Дизни плус бидејќи Ехо претрпува голем неуспех, Ковен на хаосот најверојатно ќе биде погоден.

Руп допрва треба да го коментира најавата за кастингот, но Форд даде изјава во ноември, велејќи дека ансамблот ќе биде возбудлив. „Актерската екипа е толку добра. Почнувам да правам некои работи следната недела“, додаде таа, „знам малку, но не можам да кажам ништо. Не можам да ви кажам што да очекувате, бидејќи тоа би открило нешто. Знам малку, доволно за да ме држи во вистинската зона. Мислам дека сето тоа ќе биде навистина забавно“.

wjq wjq wjq wjq wjq wjq wjq wjq wjq wjq

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies