Ant-Man 3 добива ажурирање за производството еден месец пред објавувањето

Regiana Adela
0

Ни дели само еден месец од објавувањето на Ant-Man и The Wasp Quantumania , воведното салво на Marvel Studios за фазата пет и возбудата е веќе во воздухот, особено што филмот конечно го истражува Квантното царство поопширно од порано. Сепак, изгледа дека продолжението предводено од Пол Руд доживува некои продукциски несреќи неколку недели пред филмот да се појави во кината.

Поставените фотографии од актерот Скот Ланг на снимањето во Лос Анџелес неодамна ги обиколија социјалните мрежи и додека некој би претпоставил дека тоа би можело да биде дополнителна сцена или дури посткредитна секвенца од филмот, станувањето на актерот и локацијата на снимањето. веќе беше прикажан во првиот официјален трејлер за Quantumania .

Како што стојат работите, студиото допрва треба да ги признае споменатите фотографии, но можеме безбедно да претпоставиме дека навистина се случило повторно снимање. Се разбира, со оглед на природата на филмот и неговото претстојно објавување следниот месец, додавањето на нови сцени за Ant-Man 3 предизвикува голема загриженост за неговиот статус и дали датумот на неговото прикажување ќе биде запрен или не.

Под претпоставка дека филмот е веќе 90% завршен со неговата постпродукција, таквите промени лесно можат да влијаат на тековниот процес и сите знаеме дека тоа не е прошетка во парк за монтажерите и сите други вклучени.

Очекуваниот проект MCU сè уште е на пат да биде објавен во февруари, така што засега, нема ништо за што да се грижите. Сепак, доста е интригантно зошто решија повторно да снимаат нешто што е дел од првиот чин на филмот, освен ако тоа не е главна сцена што треба да се поправи поради грешки во континуитетот и што уште не.

Ant-Man и The Wasp: Quantumania на студиото Марвел ќе се појави во кината на 17 февруари 2023 година.

dnjd dnjd dnjd dnjd dnjd dnjd dnjd dnjd dnjd dnjd

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies