Новата трејлер за Ant-Man го открива првиот поглед на Кори Стол како MODOK

emalia
0

 Останува нешто повеќе од еден месец до објавувањето на првиот MCU филм од 2023 година - а сега на фановите им беше понуден нов поглед на Ant-Man and the Wasp: Quantumania со лансирањето на сосема нов трејлер.


Двеминутниот клип го дава најдобриот изглед досега на новиот голем лош Канг Освојувачот на Џонатан Мејџорс, како и нè запознава со Кори Стол како популарниот негативец на стриповите МОДОК.


Долго време се шпекулираше дека Стол – кој претходно го играше антагонистот Дарен Крос во првиот филм за мравецот – ќе се врати да го игра МОДОК (Ментален организам дизајниран само за убивање, за да му го даде целото име), а ова сега е потврдено.


Гледате:

Зошто треба да гледате - Давењето

Добијте ексклузивни филмски билтени од нашиот наградуван уреднички тим

Пријавете се за да добивате предупредувања за филмски вести, прегледи и препораки


И-мејл адреса

И-мејл адреса

Со внесување на вашите податоци, се согласувате со нашите правила и услови и политика за приватност. Може да се откажете во секое време.


Во трејлерот добиваме многу краток приказ на обично маскираниот лик – иако главниот фокус е битката помеѓу Скот Ланг на Пол Руд и гореспоменатиот Канг, кој првично тврди дека може да му даде втора шанса на суперхеројот.


Трејлерот, исто така, сугерира далеку помрачен тон од претходните два филма на Ant-Man - можете да го погледнете целосно подолу.Ова е втор целосен трејлер што е објавен за претстојниот филм, при што првиот трејлер пристигна во октомври 2022 година, а исто така вклучува и краток преглед на Лордот Крилар на Бил Мареј.


Ant-Man and the Wasp: Quantumania е трет влез во трилогијата на Пејтон Рид и доаѓа речиси пет години по објавувањето на претходниот филм - иако Руд навистина се појави како Скот Ланг во Avengers: Endgame во 2019 година.


Филмот ќе започне по шокантните настани од Локи што завршуваат на Дизни плус и ги следи Скот и Хоуп ван Дајн (Евангелина Лили) додека тргнуваат во нова авантура во Квантното царство заедно со родителите на Хоуп, Хенк Пим (Мајкл Даглас) и Џенет. ван Дајн (Мишел Фајфер) и ќерката на Скот, Кеси Ланг (Кетрин Њутн).


Ѕвездената екипа ги вклучува и Дејвид Дастмалчијан како Веб, Кети О'Брајан како Џентора и Вилијам Џексон Харпер како Кваз.


Најдобри филмови за гледање овој месец: јануари 2023 година

Најдобрите нови филмови за гледање во јануари 2023 година

Пушти видео

Ant-Man and the Wasp: Quantumania е прикажан во кината во ОК во петок на 17 февруари 2023 година.


Барате нешто за гледање? Гледајте ги филмовите на Marvel по редослед или проверете што друго има со нашиот ТВ Водич и Водич за стриминг. Знаете некој обожавател на Марвел? Не пропуштајте го нашиот преглед на производи од Marvel.


Пробајте го списанието Radio Times денес и добијте 12 изданија за само £ 1 со испорака до вашиот дом - претплатете се сега. За повеќе од најголемите ѕвезди на ТВ, слушајте го подкастот на Radio Times View From My Sofa.

tytyt tytyt tytyt tytyt tytyt tytyt tytyt tytyt tytyt tytyt tytyt tytyt tytyt tytyt tytyt

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies