Откажаната серија Arrowverse на DC наоѓа надеж во новата услуга за стриминг

Regiana Adela
0

Кога Legends of Tomorrow на DC ја заврши својата седма сезона на карпа, а потоа беше откажана , фановите беа уништени. Некои веруваат дека карпата е на подобро, додека некои кампања дека шоуто заслужува шанса да направи продолжение на нивната приказна. По веста за откажување, фановите се огласија на социјалните мрежи за да се заложат за зачувување на серијата Arrowverse, а неочекуваната услуга за стриминг се вклучи во нивниот негодување.

Обожавателите го користеа хаштагот #SaveLegendsOfTomorrow за да привлечат внимание на сериите на DC додека ги означуваа популарните платформи за стриминг како Netflix, Apple TV и Hulu за да го следат шоуто за осмата сезона, а во еден од твитовите, бесплатна реклама -поддржаната услуга за стриминг позитивно одговори на крстоносната војна на навивачите.

„Благодарам што допревте со вашиот предлог“, твитна ТВ Плутон како одговор. „И ние ги сакаме Legends of Tomorrow на DC! Нашите гледачи ни се важни и се грижиме што имате да кажете. Бидете уверени дека вашите коментари се проследени до соодветниот тим“.

Pluto TV е услуга за видео стриминг во сопственост и управувана од одделот Paramount Streaming на Paramount Global. Тој првенствено нуди избор на содржина што доаѓа директно од провајдерите. Гледачите можат да пристапат до нивниот каталог преку нивната веб-страница, како и преку мобилните апликации за Android и iOS. Од октомври 2022 година, Pluto TV имаше околу 72 милиони месечни активни корисници.

Премиерно во 2016 година, Legends of Tomorrow се прикажуваше седум сезони на CW. Првично го следи заплетот на Рип Хантер, кој има задача да стави група разновидни херои (ака легенди) пред закана што ќе го промени животот. Серијата беше една од неколкуте долгогодишни програми на DC Arrowverse пред да биде откажана од мрежата во 2022 година, која исто така вклучуваше Batwoman по три сезони и Флеш по девет.

Кога CW во март откри дека обновил само седум од 19-те оригинални серии според сценарио, вклучувајќи го и The Flash за нејзината деветта и последна сезона и Superman & Lois за третата сезона, ко-програмата на Legends, Кето Шимизу, почувствува потреба да зборува за што се случи со нивното шоу. „Cliffhanger не е вина на CW. Мое е. Играв пилешко со пикапот и изгубив. Се надеваме дека приказната може да продолжи во друга форма“. таа рече.

Во ноември, Џејмс Ган ја призна кампањата на обожавателите #SaveLegendsofTomorrow. „Го отворив Твитер на крајот на долгиот, креативен викенд за да ги видите многуте твитови за #SaveLegendsofTomorrow & #ReleaseTheAyerCut. Како нови (и први досега) извршни директори на DC Studios, Питер [Сафран] и мислам дека е важно да ве признаеме вас, фановите и да ве известиме дека ги слушаме вашите различни желби за патиштата напред за DC“, напиша тој.

И покрај неговата наведена свесност, Ган допрва треба да изјави дали ќе им даде на Легендите свој простор во неговиот нов DCEU; на крајот на краиштата, тој сака да започне одново со својата франшиза. Обожавателите можат само да се надеваат дека одговорот на Pluto TV нема да остане лажна надеж.

ondx ondx ondx ondx ondx ondx ondx ondx ondx ondx

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies