Тајанг од BigBang навидум ја потврди соработката со Џимин од BTS

Regiana Adela
0

Се чини дека Тајанг од BigBang сега се подготвува за неговиот повратен соло албум.

АРМИ и ВИП личности се обединуваат додека Таејанг се чини дека ја потврдува својата шпекулирана соработка со Џимин од БТС . Членот на BigBang сподели фотографија од него со мистериозно момче на Инстаграм во понеделник, 2 јануари, а многумина веруваат дека тоа е членот на БТС.

Таејанг сподели две слики на кои работи во студио со друго момче чиј грб беше пред камерата. Очекувано, фановите брзо анализираа кој е овој човек од неговата трибина до прстите.

Мистериозниот соработник на Таејанг
34-годишникот не објасни ништо за објавата и едноставно ја напиша со хаштаг 2023.

Тоа беше прв пат тој да објави нешто на Инстаграм откако го избриша минатата година, навестувајќи го своето враќање и пушти нов соло албум со Џимин како негов соработник.

Па, што ги тера фановите да мислат дека тоа е Џимин на сликата?

Според Koreaboo , мистериозното момче во позата на сликата е слично на омилената моќна поза на Џимин, ставајќи ги двете раце на половината.

Фановите исто така забележаа дека раката на момчето е како онаа на Џимин, навидум потврдувајќи дека тоа е навистина членот на БТС во снимките.

„Тоа е раката на Џимин“, коментираше еден фан, според изданието. „Прстите на Џимин, сигурно. Многу возбуден!" тврдеше друг.

„Ја препознавам таа рака. Мислам дека тоа е сигурно Џимин“, додаде уште еден.

Други рекоа дека им се допаѓа комбинацијата на овие двајца, нарекувајќи ја можната соработка „легенда x легенда“.

Многумина исто така ја изразуваат својата возбуда за проектот, велејќи дека едвај ја чекаат нивната заедничка музика.

pwng pwng pwng pwng pwng pwng pwng pwng pwng pwng pwng

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies