Black Panther 2, Star Wars Show доминираат во номинациите на PGA Awards 2023 година

Regiana Adela
0

Денеска, наградите на Здружението на продуценти на Америка (PGA) ги објавија своите номинации за овогодинешната церемонија на која ги признаа некои од најдобрите филмови и ТВ емисии од минатата година. За оваа постава, многу од нив отидоа во проекти од висок профил и блокбастер за кои се зборуваше, вклучително и филм на MCU и две емисии на Војна на ѕвездите .

Црниот пантер: Ваканда засекогаш е именуван за еден од десетте филмови кои се номинирани во категоријата марки на наградата Дерил Ф. Занук за одличен продуцент на театарски филмови. Првиот филм исто така беше номиниран во оваа категорија кога се натпреваруваше во соодветната сезона на награди.

Серијата „ Војна на ѕвездите “ која беше пофалена од критиката Андор доби номинација во категоријата „Норман Фелтон“ за најдобар продуцент на епизодна телевизија - драма. Номиниран е заедно со Better Call Saul , Ozark , Severance и The White Lotus .

Во меѓувреме, Оби-Ван Кеноби исто така можеше да добие номинација за наградата Дејвид Л. Волпер за најдобар продуцент на ограничена или антологиска телевизиска серија. Ќе се натпреварува против Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story , The Dropout , Inventing Anna и Pam & Tommy.

Многу е импресивно да се видат овие филмови и ТВ емисии како продуцентите во забавната индустрија ги препознаваат како едни од најдобрите од минатата година. Би било интересно да се види дали тие ќе завршат со освојување на нивните соодветни категории откако ќе ги доделат победниците.

Сепак, тие ќе се соочат со тешка конкуренција иако, што и да се случи, веќе е докажано со вклучувањето во оваа листа дека тие се омилени проекти што ги сака публиката.

34-тото доделување на наградите на Здружението на продуценти на Америка (PGA) ќе се одржи на 25 февруари.

rtfv rtfv rtfv rtfv rtfv rtfv rtfv rtfv rtfv rtfv

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies