Продуцентот на Black Panther 2 се чувствува одговорен за ужасната повреда на Летиција Рајт

Regiana Adela
0

Мислам дека сите можеме да се согласиме дека Black Panther: Wakanda Forever имаше прилично исцрпувачка продукција која беше опфатена со неколку неуспеси, контроверзии и шокантна несреќа на снимањето во која беше вклучена главната ѕвезда на филмот Летиција Рајт. Додека изведуваше трик за мотоцикл за блокбастерот MCU кон крајот на 2021 година, актерката се здоби со сериозна повреда што резултираше со привремено прекинување на снимањето.

За среќа, Летиција можеше да се опорави и да го заврши филмот, но за продуцентот Нејт Мур, тоа беше ужасен настан за кој мора да се признае, тој се чувствува одговорен. За време на настанот на тркалезна маса организиран од Холивуд Репортер , потпретседателот на Студиото Марвел за продукција и развој се потсети на инцидентот на снимањето и прилично се обвини себеси за она што се случи.

Мур вели: „Гледај, мислам, не е тајна дека Пантер беше тешко да се стигне до екранот, но најстрашниот момент беше всушност кога Тиш (Летиција Рајт) се повреди. во Бостон, а всушност, целата екипа сè уште беше во Атланта. Така ми се јавија среде ноќ од брзата помош. И тоа е страшно, бидејќи не се работи само за филмот во тој момент, сега за личноста, и личност која ја познавам со години. И како продуцент, се чувствувате одговорни за сите во вашата екипа, така што се чувствувате одговорни што ја имате на таа позиција на прво место“.

Па, несреќите се „неизбежни“ и навистина нема кој да биде виновен за тоа што и се случи на Летиција бидејќи има работи кои се надвор од ничија контрола. Добрата работа е што ништо катастрофално не се случи и актерката успеа да ја исполни својата судбина како новиот Црн Пантер.

Black Panther: Wakanda Forever се упатува кон Дизни + на 1 февруари 2023 година.

gjfg gjfg gjfg gjfg gjfg gjfg gjfg gjfg gjfg gjfg

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies