Black Panther: Wakanda Forever објави музичка серија за Disney+

Regiana Adela
0

Black Panther: Wakanda Forever Music Series ќе ги слави песните од продолжението на Disney Plus!

Настрана од сета акција и драма што ги прикажа Black Panther: Wakanda Forever , една од работите што го направија извонредно продолжението се песните користени во филмот и конечно, на Disney Plus ќе дојде музичка серија за да ги прослави мелодиите од филмот. .

Музиката на Black Panther: Wakanda Forever е нешто за славење и неодамна, Лудвиг Горансон влезе во потесниот круг на Оскарите за најдобра оригинална музика и Rihanna's Lift Me Up сигурно ја подигнаа лентата со срдечната изведба на пејачката која одговара на наративот на продолжение.

Дел од почитта и продолжувањето на наследството на херојот е списокот на песни што се користат во филмот и за да се слави музиката на продолжението, Voices Rising: The Music of Wakanda Forever , која премиерно ќе биде прикажана на Дизни Плус за да ги прикаже песните што додадоа на целото чувство на филмот.

Меѓу песните кои стигнаа до филмот се Love & Loyalty (Believe) од DBN Gogo, Sino Msolo, Kamo Mphela, Young Stunna и Busiswa, No Woman No Cry од Tems, Alone од Burna Boy , Interlude од Stormzy, Coming Back За вас од Fireboy DML и многу повеќе.

Црниот Пантер: Ваканда засекогаш го зацементира наследството на покојниот Чедвик Босеман додека му ја постави иднината на херојот на Ваканда додека Шури се облекува во мантија плус изненаден лик кој ќе обезбеди нивната култура и историја да живеат.

Горенаведените песни се појавуваат токму во моментот кога е потребно во една сцена за да се заокружи звучната и визуелната севкупност на филмот што го прави една работа вредна за славење.

Која песна во Black Panther: Wakanda Forever ви е омилена?

Black Panther: Wakanda Forever е закажано за објавување на Disney Plus на првиот ден од февруари и неколку недели потоа, Voices Rising: The Music of Wakanda Forever ќе излезе на платформата за стриминг на 22-ри февруари.

khb khb khb khb khb khb khb khb khb khb

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies