Алиса во граничната земја: Тао Цучија објави бременост, брак со брат ми премногу ме сака Ко-ѕвезда

Regiana Adela
0

Тао Цучија е втората ѕвезда од „Алиса во граничната земја“ која ја потврди својата венчавка по премиерата на втората сезона.

Тао Цучија наскоро ќе стане мајка! Ѕвездата на „ Alice in Borderland “ штотуку ја потврди својата бременост на социјалните мрежи. Покрај тоа, Цучија објави дека се омажи за нејзиното долгогодишно момче и колешката „Мојот брат ме сака премногу “, Риота Катајосе.

На 1 јануари, Тао Цучија напиша долга објава на Инстаграм во која ја потврди нејзината свршувачка со Риота Катајосе, која исто така ја објави објавата на неговиот официјален профил. Во објавата, Цучија откри дека таа и Катајосе се во врска веќе некое време.

„Откако првпат се запознавме, во текот на сите овие години, продолживме да си помагаме и да се поддржуваме со многу почит, стимулирајќи се меѓусебно низ различни пресвртници како индивидуални уметници“, се вели во соопштението.

„Со совети од нашите постари, се подготвувавме за нашиот брак. На крајот на минатата година, среде сето ова, откривме и сме благословени што ни е донесен нов живот“, продолжува.

„Ќе продолжиме да се трудиме и да работиме заедно со многу љубов и посветеност за да го негуваме ова чудо што ни е донесено, посакувајќи зора на нова ера“, се додава во соопштението. „Би биле многу благодарни доколку љубезно не поддржувате и продолжите да нѐ чувате.

Тао Цучија се појави во неколку манга адаптации, вклучително и Руруни Кеншин каде што ја играше Мисао Макимачи и Портокал каде првпат работеше со колешките од Алиса во граничната земја Кенто Јамазаки и Дори Сакурада. Tsuchiya, исто така, го даде гласот на младиот Satoru Fujinuma во аниме адаптацијата на Erased . Таа се запознала со Риота Катајосе додека работела на филмот Мојот брат премногу ме сака , базиран на мангата на Рина Јагами.

Tsuchiya е втората ѕвезда на Alice in Borderland која ја објави својата венчавка по премиерата на сезона 2. Претходно беше објавено дека Кеита Мачида се венчала со Хјунри .

Сите осум епизоди од 2- та сезона на Алиса во границата сега се емитуваат на Нетфликс.

BWUE BWUE BWUE BWUE BWUE BWUE BWUE

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies