Стивен Амел ќе се врати како Оливер Квин во последната сезона на Флеш

Regiana Adela
0

The Flash на CW треба да заврши во претстојната деветта сезона. Исто така, се сметаше за крај на франшизата Arrowverse бидејќи беше едно од претставите што започнаа пред една деценија. За среќа, како што се испостави, изгледа дека серијата нема да се збогува без личноста што го започнала самиот Arrowverse.

Variety потврди дека Стивен Амел се враќа за да ја репризира улогата на Оливер Квин во деветтата и последна сезона на The Flash . Тој ќе се појави во епизодата 909 заедно со други гости ѕвезди како Дејвид Ремзи, Кејнан Лонсдејл и Сендхил Рамамурти.

„Штом беше објавена нашата последна сезона, знаевме дека сакаме Стивен да се врати и да ја повтори својата иконична улога како Оливер Квин. На крајот на краиштата, Оливер беше тој што првично го лансираше Бери Ален на неговиот херојски пат. Затоа сите во Тим Флеш се чувствуваа толку силно што беше важно да се создаде момент во полн круг со враќањето на Оливер во последната сезона на Флеш “, рече извршниот продуцент Ерик Валас во соопштението.

„Резултатот е епска, но сепак емотивна епизода во која се надеваме дека фановите на Arrowverse ќе уживаат. Сето тоа е да им кажеме „благодарам“ на сите што го гледавте и го поддржувавте нашето шоу во текот на девет прекрасни години. Апсолутно не можеме да чекаме сите да ги видат Грант и Стивен повторно ќе го спасиме светот заедно. И да, ќе има возбудувања, морници и солзи“.

Извештајот не даде детали во врска со околностите на враќањето на Оливер Квин во The Flash . Имајќи предвид дека ликот веќе умрел во денешниот Arrowverse, лесно се претпоставува дека тој ќе се појави преку флешбекови или ќе откријат тајни снимки што ги снимил пред неговата смрт.

Како и да е, возбудливо е да се слушне дека Амел ќе се врати во серијата бидејќи се чинеше дека веќе завршил да го игра ликот во последната епизода на Arrow . Со оглед на тоа колку е посебна неговата врска со Бери Ален на Грант Гастин, има смисла и тие да го вратат за последната серија на серијата.

Деветтата и последна сезона на The Flash треба да има премиера на 8 февруари на CW.

ecsv ecsv ecsv ecsv ecsv

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies