Војна на ѕвездите: Бо-Катан Крајз Спиноф серијата, наводно, е во тек

Regiana Adela
0

Проширувањето на The MandoVerse не може да се запре и откако го направи првиот чекор минатата година со објавувањето на The Book of Boba Fett , Lucasfilm носи уште два spinoff проекти поставени во временската рамка на The Mandalorian со Skeleton Crew и Ahsoka . Сосема очекувано, саканата серија би можела да предизвика повеќе серии во наредните години и според новите гласини, во центарот на вниманието конечно ќе биде ставен омилениот лик на фановите.

Според наводното протекување споделено од Making Star Wars (преку Star Wars Meg ), следниот спиноф проект со кодно име „Ghost Track 17“, наводно, развиен од Џон Фавро и Дејв Филони ќе биде фокусиран на Бо-Катан Кризе на Кејти Сакхоф и нејзиното воздигнување во тронот Мандалор. Сега, има спојлер за вас.

Изданието тврди дека до крајот на 3-та сезона на Мандалоријан , Бо-Катан ќе го поврати поседувањето на Темната сајбер откако ќе се бори со Дин Џарин за тоа. Таа, исто така, се вели дека носи нов оклоп на митосаурус. Како што стојат работите, останува нејасно кога серијата ќе падне, но има добри шанси да биде објавена по 4-та сезона на Мандалоријан .

Гласините околу шоуто на Бо-Катан кружат од минатата година, па дури и актерката Фенек Шанд, Минг=На Вен, навидум ги откри огромните планови на Лукасфилм за ликот.

Со оглед на тоа што Фавро и Филони се решени да го прошират MandoVerse, давањето своја сопствена серија на Сакхоф има секаква смисла во светот и би било глупаво од страна на продукциската куќа да не профитира од нејзината возбуда и популарност. Овогодинешната прослава на Star Wars убаво се обликува.

Во меѓувреме, третата сезона на Мандалоријан се појавува на Дизни + на 1 март 2023 година.

ifh ifh ifh ifh ifh ifh

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies