Неправилното играње е отфрлено во несреќата со снежно чистење на Џереми Ренер

Regiana Adela
0

Обожавателите ја започнаа 2023 година со шокантната и несреќна вест дека Џереми Ренер учествувал во страшна несреќа со машина за чистење снег што за малку ќе ја чинеше ѕвездата на Марвел живот. 51-годишната ѕвезда претрпе тапа траума на градниот кош и ортопедски повреди откако машина за чистење снег се преврте над неговата нога на Нова година.

Актерот брзо бил пренесен во локална медицинска установа каде веднаш бил опериран поради повредите со кои се здобил. Претставниците на Ренер подоцна ќе им дадат ажурирање на фановите, велејќи дека актерот е во „критична, но стабилна“ состојба.

Сосема очекувано, неколку теории на заговор за несреќата се појавија на интернет, при што најупорните шпекулации беа дека актерот „Хоки“ бил жртва на обид за лоша игра.

Сега, шерифите на округот Вашо објавија сосема ново ажурирање, расветлувајќи го немилиот настан. На прес-конференција (преку ComicBook), шерифот Дарин Балаам повтори дека идејата несреќата на Ренер да биде оркестрирано злосторство е отфрлена и дека тоа не е ништо повеќе од „трагична несреќа“.

Балаам рече: „Во овој момент од истрагата не веруваме дека г-дин Ренер воопшто бил оштетен и веруваме дека ова е трагична несреќа. Канцеларијата на шерифот Вашо го поседува неговиот PistenBully (снежната мачка) и го анализираме за да донесе одлука. отстранете го секој потенцијален механички дефект за тоа зошто можеби почна да се тркала. Ова е дел од нашиот нормален процес на истрага за која било голема истрага. Како што споменав претходно, оваа истрага е во тек. Сепак, не се сомневаме дека има лоша игра, сакам да повторам тоа, не се сомневаме дека има лоша игра. Веруваме дека ова беше трагична несреќа“.

Како што е сега, Џереми сега се опоравува во болница и дури успеа да направи селфи за да ги информира своите обожаватели кои беа загрижени последните неколку дена. Според последните извештаи, неговиот пат до закрепнување ќе биде напорен благодарение на повредите со кои се здоби, но за среќа, Ренер се уште е во високо расположение.

csa csa csa csa csa csa csa csa csa csa

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies