Џереми Ренер споделува ново видео ажурирање на социјалните медиуми среде закрепнување

Regiana Adela
0

Новата година ја дочека несреќната вест дека Џереми Ренер учествувал во несреќа со машина за чистење снег поради која бил хоспитализиран. За среќа, тој сега е во режим на закрепнување по две операции и оставаше ажурирања за обожавателите и колегите кои беа загрижени за неговата здравствена состојба.

Денес, Ренер објави ново видео ажурирање на социјалните мрежи каде се гледа како поминува време со својата сестра и мајка во ИЦУ. Тој покажува знаци во клипот долг 23 секунди дека продолжува да се опоравува бидејќи можел сам да сними видео и малку да се смее со своите роднини.

„Нема одличен“ ден на ИЦУ, се претвори во прекрасен спа ден со сестра ми и мајка ми. Ви благодарам многу“, напиша актерот во описот.

Несреќата на актерот од МЦУ била последица на помагање на членот на неговото семејство кој се заглавил во снежното време во областа. Тој ја користел својата машина за чистење снег од 14.330 фунти за да им помогне. Меѓутоа, додека тој им зборувал потоа, почнало да се тркала и завршило да го удира.

„Во овој момент, забележано е дека PistenBully почна да се тркала. Во обид да го запре тркалањето PistenBully, г-дин Ренер се обидува да се врати на возачкото седиште на PistenBully. Врз основа на нашата истрага, токму во овој момент г. Ренер е прегазен од Пистен Були“, рече шерифот Дарин Балаам на прес-конференцијата на која детали за несреќата.

Ситуацијата беше прогласена за „трагична несреќа“ од страна на шерифот, а исто така беше исклучена лошата игра . Истрагата е во тек и за несреќата со механички дефект на машината за чистење снег како веројатна причина што довела до тоа.

Ова е секако охрабрувачки знак за континуираното закрепнување на Ренер од несреќата и сите ние овде му посакуваме брзо закрепнување.

kdrs kdrs kdrs kdrs kdrs kdrs kdrs kdrs kdrs kdrs

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies