Марк Хамил се сеќава на првичните мисли за Војна на ѕвездите: „Се чувствуваше како пародија“

Regiana Adela
0

Мислам дека сите можеме да се согласиме дека франшизата „ Војна на ѕвездите “ ја лансираше кариерата на Марк Хамил во стратосферата, па дури и самата актерска легенда долго време ја сметаше заслужна неговата вмешаност во епот на Џорџ Лукас за да го направи вистинскиот актер каков што е денес.

Но, исто како и секој актер кој се впушта во непознатото, Хамил мораше да признае дека се сомневаше во улогата на Лук Скајвокер во научно-фантастичната серија. За време на раните фази на неговиот кастинг, 71-годишниот актер се сеќава дека имал многу прашања за Star Wars и вистинската визија на Лукас за тоа.

Преземајќи се на Твитер, Марк откри дека целото искуство со кастингот изгледаше како „пародија на научна фантастика“, но тој беше апсолутно игра за возење. Споделувајќи вирална снимка од аудиција од него и неговиот колега Харисон Форд, кој успешно ќе го глуми Хан Соло во франшизата, Хамил отиде низ мемориската лента и објасни како изгледа целиот процес.

Тој напиша: „Во овој момент, ниту еден од нас не го прочитал целосното сценарио, само оваа сцена. Бев полн со прашања, но Џорџ рече: „Ајде да пробаме само едно и ќе разговараме за тоа подоцна“. како пародија на научна фантастика, решив да ја пуштам што е можно поискрено. #TrueStory" Погледнете го овде:

За среќа, Хамил успеа да ги остави настрана своите инхибиции затоа што не можам да замислам како ќе беа работите ако не се согласеше да ја игра улогата на Лук. Истото важи и за секој актер вклучен во оригиналната трилогија.

Во меѓувреме, сите ваши омилени „Војна на ѕвездите“ - од филм до серии се достапни за проследување исклучиво на Дизни+.

ywz ywz ywz ywz ywz ywz ywz ywz ywz ywz

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies