Поранешната ѕвезда на Супермен реагираше забавно на ажурирањето на Џејмс Ган за замената на Хенри Кавил

Regiana Adela
0

Откако Хенри Кавил го објави своето заминување како Супермен на DC, сите беа во потрага по тоа кој ќе биде тој што ќе го наследи. И покрај бројните гласини, ко-извршниот директор на DC Studios Џејмс Ган секогаш брзо ги разоткрива сите лажни информации. Очигледно, фановите секогаш брзо реагираат на вестите во врска со нивната омилена франшиза. Но, во неодамнешното ажурирање на Ган, друга поранешна ѕвезда на Супермен имаше реакција која ги забавуваше фановите.

Со неодамнешниот запис од анонимен извор кој тврди дека Џејкоб Елорди од The ​​Kissing Booth е шпекулираниот фаворит за новиот Супермен на DCU, фановите се прашуваа и паничеа дали нешто од тоа има вистина. Ган дојде на помош на фановите, информирајќи ги за вистинскиот статус на потрагата по замена на Кавил како криптонски суперхерој, пишувајќи нешто на Твитер.

„Моите мисли се [дека] никој сè уште не е избран за Супермен. Кастингот, како што е скоро секогаш случај со мене, ќе се случи откако сценариото ќе биде завршено или блиску до готово, а не е. Ќе објавиме неколку работи за не многу долго, но кастингот на Супермен нема да биде еден од нив.🧜‍♂️“ , напиша ко-шефот на DC.

Обожавателите одговорија, но еден одговор што се истакна меѓу нишките беше од Брендон Рут, кој одвои време да одговори на твитот на Ган, велејќи: „Костумите се премногу сини“. одговор кој ги забавуваше фановите на DC Universe бидејќи и актерот го играше Супермен во Супермен се враќа.

Во Супермен се враќа (2006), кој го направи Рут популарен и ценет сам по себе, со оглед на неговото прикажување како криптонски суперхерој, тој стана непосреден миленик на обожавателите за неговиот портрет на Кларк Кент, ефект кој веќе беше зголемен со неговиот афинитет за стриповите на DC. .

Филмот доби 74% рејтинг на Rotten Tomatoes и заработи 391,1 милиони долари на кино благајните наспроти 223 милиони долари бруто буџет. И покрај тоа што генерално не беа добро на благајните, фановите на крајот го засакаа портретот на Рут на Човекот од челик. Затоа, кога тој одговори на твитот на Ган, фановите се надеваа дека тоа може да значи нешто подлабоко.

Фановите се надеваа дека актерот ќе добие втора шанса да го портретира Супермен, давајќи му го затворањето што го заслужува со неговиот лик. Сепак, со оглед на првичната најава на Ган и Питер Сафран дека сакаат помлад Супермен во нивниот нов DCU, се чини многу малку веројатно дека фановите ќе го добијат она што го сакаат од Роут.

Под новото раководство на студиото DC, планот е да се конструираат меѓусебно поврзани лакови и заплети кои се протегаат низ текот на бројни филмови, имитирајќи го формуласкиот успех на Марвел. Во следните три до четири години, најдоцна, ќе бидат иницирани новите планови на Ган, кои ќе ги вклучуваат плановите на претстојниот DCU и неговите оригинални планови за франшизата.

xkug xkug xkug xkug xkug xkug xkug xkug xkug xkug

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies