Најновата состојба на Џереми Ренер предизвикува загриженост по гласините за ампутација на ногата

Regiana Adela
0

Џереми Ренер се најде на насловните страници на почетокот на овој месец по страшната несреќа која за малку ќе го чинеше живот. На Нова Година беше објавено дека актерот од Marvel Cinematic Universe учествувал во несреќа со машина за чистење снег во Невада, поради која во тоа време бил во критична состојба.

Повредите со кои се здоби 52-годишната ѕвезда не се за слабо срце, а првичните извештаи велат дека Ренер претрпел две операции поради тапи трауми на градниот кош и ортопедски повреди откако бил превртен од машина за чистење снег од 14.330 килограми.

Само неколку дена по немилиот настан, Ренер бил пуштен од болница и лекарите му дозволиле да се опорави дома. Актерот постојано им даваше на фановите ажурирања за неговата моментална состојба и се чинеше дека сè оди добро.

Меѓутоа, неодамна почнаа да кружат гласини низ интернетот дека состојбата на актерот е многу полоша отколку што некој можеше да очекува. Неколку продажни места, вклучувајќи го и FandomWireобјавија дека Џереми можеби ќе треба да оди на друга операција за да му биде отстранета едната нога бидејќи штетата била премногу екстремна.

Како што стои, допрва треба да добиеме официјален збор од Ренер и неговите претставници во врска со ова злонамерно ажурирање, но нормално, фановите се неверојатно загрижени за добросостојбата на актерот.

Оваа недела, Ренер сподели ново ажурирање додека се опоравува во удобноста на неговиот дом и судејќи според неговата изјава, изгледа дека гласините дека треба да има нула вистина подложени на процедура за ампутација. Се надеваме дека изминатите неколку дена беа многу пољубезни кон актерот и неговиот пат до закрепнување ќе биде ветар. Дали мислите и молитвите се сè уште со Џереми во овој момент. Едвај чекаме да те вратиме, Hawkeye!

tdcb tdcb tdcb tdcb tdcb tdcb tdcb tdcb tdcb tdcb

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies