Повеќе од брачен пар, но не и љубовници Вести и предвидувања за датумот на објавување на втора сезона

Regiana Adela
0

Повеќе од брачен пар, но не љубовници е романтично-комедија аниме што се врти околу Јиру Јакуин, неговиот пријател од детството, Шиори Сакуразака и неговата преправана сопруга, Акари Ватанабе. По успешната серија од 12 епизоди на анимето, дали ќе ја видиме втората сезона на Повеќе од брачен пар, но не љубовници ?

Повеќе од брачен пар, но не љубовници е заснован на истоимената манга напишана и илустрирана од Јуки Канамару. Серијата досега има издадено девет тома на манга, па дали ова значи дека ќе добиеме и повеќе аниме содржини?

Дали во иднина се случува повеќе од брачна двојка, но не љубовници 2. сезона?

За време на пишувањето, сè уште нема официјални информации за втората сезона на повеќе од брачен пар, но не љубовници .

Иако, анимето е лесно еден од најдобрите наслови од поставата есен 2022 година заедно со хитовите како Chainsaw Man , Bleach, Spy x Family и многу повеќе.

Со пристојна оцена од 7,63/10 на MyAnimeList, малку е веројатно дека серијата нема да се најде втора сезона во иднина.

Бидејќи мангата сè уште работи, креаторите ќе имаат доволно материјал за новата сезона.

Покрај тоа, Сезона 1 заврши повеќе од брачен пар, но не љубовници , оставајќи многу обожаватели со нетрпение да се надеваат на 2-та сезона.

Повеќе од брачна двојка, но не љубовници Предвидувања за датумот на издавање на сезоната 2

Сезоната 1 „Повеќе од брачен пар, но не љубовници“ го заврши своето прикажување во декември 2022 година. Со оглед на огромната популарност на серијата, голема е веројатноста втората сезона „Повеќе од брачен пар, но не љубовници“ да биде објавена кон крајот на 2023 година или почетокот на 2024 година .

Повеќе од брачен пар, но не и љубовници Предвидувања за заплетот на сезона 2

Финалето на 1-та сезона повеќе од брачен пар, но не љубовници беше отворено. Главно се вртеше околу тоа Жиру и Акари да се помират со своите чувства.

Откако Минами и кажа дека е заљубен во некој друг, Акари реши да се фокусира на нејзините чувства кон Жиру.

Сепак, Жиру беше фатен во зашеметеност додека тој и Шиори споделуваа нежен момент заедно.

Повеќе од брачен пар, но не љубовници Втората сезона најверојатно ќе продолжи да ја прикажува врската на Жиру и Акари бидејќи станува посложена среде нивниот преправаен брак.

Очекуваме и да ја видиме Шиори како се осврнува на нејзините вистински чувства кон нејзината пријателка од детството.

bzty bzty bzty bzty bzty bzty bzty bzty bzty bzty

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies