Фановите на Зак Снајдер веруваат дека Војна на ѕвездите е осудена на пропаст поради бунтовничката месечина на Нетфликс

Regiana Adela
0

Следниот филмски проект на Зак Снајдер конечно доби датум за прикажување! Омилениот режисер заедно со стриминг гигантот Нетфликс потврдија на социјалните мрежи дека вселенската епска бунтовничка месечина конечно паѓа во декември по години на развој.

Според синопсисот објавен од Нетфликс, очекуваниот филм е фокусиран на „мирна колонија на работ на галаксијата е загрозена од војските на тиранскиот регент по име Балисариус. Очајните цивили ја испраќаат Кора, млада жена која има мистериозно минато да бараат воини од блиските планети за да им помогнат да го предизвикаат регентот“.

Некои од вас можеби не се свесни, но Бунтовничката Месечина првично требаше да биде проект на „Војна на ѕвездите “ што Снајдер го претстави на Лукасфилм уште кога. Очигледно, тој беше одбиен од продуцентската куќа, но поранешниот директор на DC подоцна ќе го обнови филмот за да стане сосема поинаква приказна која сè уште црпи огромна инспирација од имотот на научната фантастика.

Сега, некои фанови тврдат дека Star Wars„Децениското владеење завршува благодарение на Бунтовничката Мун . На Твитер, некои обожаватели велат дека претстојниот филм е веќе подобар од се што објави „Војна на ѕвездите “. Па, има жешко за вас.

Иако споредбите меѓу двете се неизбежни, јас сум прилично сигурен дека Зак не размислува да се натпреварува со Војна на ѕвездите и ако ништо друго, Бунтовничката Месечина е почит на галаксија далеку, далеку. Сега, на темата дека неговиот филм го надмина успехот на „ Војна на ѕвездите “, очигледно ни е уште долг пат да одиме, но давајќи им заслуги каде што се должи, Бунтовничката Мун изгледа многу ветувачки.

Главните улоги ги толкуваат Софија Бутела, Џимон Хоунсоу, Ед Скрајн, Мичиел Хјусман, Дона Бае, Реј Фишер и многу повеќе, Бунтовничката Месечина ќе се појави на Нетфликс на 22 декември 2023 година.

qfvx qfvx qfvx qfvx qfvx qfvx qfvx qfvx qfvx qfvx

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies