Трејлерот за „Војна на ѕвездите: Мандалоријан“ од третата сезона го порази рекордот на гледаност на Оби-Ван Кеноби

Regiana Adela
0

Нема сомнеж дека трејлерот за 3-та сезона на Мандалоријан беше една од најдобрите работи што Disney+ ги објави минатата недела, и прилично е очигледно дека фановите на Star Wars не можеа да се заситат од новиот тизер. Штотуку стана најгледаниот трејлер од серијата на Дизни+ во временска рамка од 24 часа, победувајќи го првиот трејлер на Оби-Ван Кеноби .

Трејлерот за 3-та сезона на Мандалоријан беше објавен за време на полувремето од плејофот за плејофот на Dallas Cowboys против Tampa Bay Buccaneers NFL Wild Card на ESPN. Беше објавен и на официјалните канали на „ Војна на ѕвездите“ на YouTube и на социјалните медиуми, а фановите не можеа да се заситат од прикачениот трејлер на YouTube .

Според Холивуд Репортер , трејлерот за третата сезона на Мандалоријан е прегледан 83,5 милиони пати во првиот ден од објавувањето. Тоа е бројка што лесно го поразува претходниот рекордер Оби-Ван Кеноби , кој наводно собрал приближно 58 милиони прегледи во првите 24 часа од објавувањето.

Не сме изненадени што трејлерот за 3-та сезона на Мандалоријан добива многу прегледи. На крајот на краиштата, ова е нашиот прв увид во тоа што да очекуваме во третата сезона по настаните во втората сезона и Книгата на Боба Фет . Со повторното обединување на Грогу со Дин Џарин, дуото е подготвено за повеќе заеднички авантури и овој пат, тие би можеле да се упатат кон Мандалоре за да може Џарин да се искупи за своите гревови. Има многу возбудливи снимки и фановите се очигледно возбудени поради враќањето на шоуто подоцна овој март.

Тоа беше исто така прекрасен викенд за Педро Паскал бидејќи трејлерот беше објавен приближно во исто време со првата епизода од неговата нова серија на HBO, The Last of Us.

Сезоната 3 на Mandalorian сè уште не е даден официјален датум за објавување, но веќе се очекува да биде премиерно прикажан на Дизни + во март 2023 година.

qbcg qbcg qbcg qbcg qbcg qbcg qbcg qbcg qbcg qbcg

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies