Флеш прави споредба со Темниот витез: „Масивна летна сензација“

Regiana Adela
0

За многу фанови не е тајна дека филмската франшиза на DC долго време се мачи да продуцира филмови кои генерираат благајни и со исклучок на проектите како Аквамен и Џокер , франшизата не беше толку профитабилна како што се надеваше Ворнер Брос. би бил.

Но, се чини дека 2023 година конечно ќе биде годината кога DC ќе може да ја сврти струјата еднаш засекогаш и ако им се верува на најновите извештаи, проект кој предизвикува поделба може потенцијално да доведе до искачување на франшизата во благајните.

Според неодамнешниот извештај на Variety , голем број холивудски инсајдери се неверојатно импресионирани од она што го виделе од The ​​Flash на Езра Милер за време на најновите тест проекции на филмот. Еден критичар дури го спореди филмот со кормилото на Енди Мускиети со често пофалуваниот Темниот витез кој може да се пофали со Оскар под појасот.

Трејдот пишува: „Режисерот Енди Мускиети е жежок од филмовите „It“, Мајкл Китон и Бен Афлек се враќаат како Бетмен, а заплетот зависи од патувањето низ времето и мултиверзите, две од најжешките работи во раскажувањето приказни за суперхерои. Не беше толку возбуден за суперхеројскиот филм на Ворнер Брос уште од филмовите за Темниот витез. Всушност, речиси сè за The Flash укажува на голема летна сензација. Речиси.

Ако филмот навистина стане триумф на благајните за WB Discovery, ќе биде интересно да се види дали ова ќе го промени ставот на компанијата за целата ситуација со Езра. Вреди да се напомене дека студиото DC, наводно, не планира да го задржи контроверзниот актер како Скарлет Спидстер на DCU, но дали тоа навистина ќе се промени?

The Flash е закажано за објавување на 23 јуни 2023 година.

PJTR PJTR PJTR PJTR

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies