Џереми Ренер му помогна на член на семејството пред несреќата со чистење снег

Regiana Adela
0

Несреќата со машината за чистење снег на Џереми Ренер на Нова година доминираше во забавните вести во последните неколку дена бидејќи обожавателите се загрижени за здравствената состојба на актерот од MCU како резултат на ситуацијата и нестрпливо чекаат повеќе ажурирања во врска со неговото надежно закрепнување.

Неодамна, претставниците на актерот објавија дека тој веќе е надвор од операција и моментално е во режим на закрепнување, иако неговата состојба се смета за „критична, но стабилна“ состојба на одделот за интензивна нега.

Вчера, како што објави „Холивуд репортер“ , канцеларијата на шерифот на округот Вашо фрли малку светлина врз тоа што точно се случило во несреќата каде што откриле дека, пред настанот, Ренер му помагал на член на семејството кој го управувал неговото возило и се заглавил поради временските услови.

Актерот ја користел својата машина за чистење снег, која тежела најмалку 14.330 фунти, за да му помогне на членот на своето семејство. Меѓутоа, додека тој зборувал со нив, машината почнала да се тркала и почнала да го удира.

„По успешно влечење на неговото лично возило од заглавената локација, г-дин Ренер излезе од својот PistenBully за да разговара со членот на неговото семејство“, рече шерифот Дарин Балаам на прес-конференцијата.

„Во овој момент, забележано е дека PistenBully почна да се тркала. Во обид да го запре тркалањето PistenBully, г-дин Ренер се обидува да се врати на возачкото седиште на PistenBully. Врз основа на нашата истрага, токму во овој момент г. Ренер е прегазен од PistenBully.

Несреќата шерифот ја опишува како „трагична несреќа“ и отфрлена е лоша игра. Тој исто така истакна дека немало лекар за време на местото на настанот, но соседите можеле да му помогнат на Ренер пред да пристигнат болничарите.

Во исто време, Ренер го објави своето прво селфи по несреќата на Инстаграм каде им се заблагодари на своите фанови за убавите желби што ги добива. „Ви благодарам на сите за убавите зборови. Сега сум премногу збунет за да пишувам. Но, јас ви испраќам љубов на сите вас“, напиша тој.

Сите ние овде му посакуваме се најдобро на г-дин Ренер во неговото опоравување од несреќата. Се надеваме дека ќе може брзо да закрепне.

msde msde msde msde msde msde msde msde msde msde

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies