Нето вредност на Рајан Сикрест: Погледнете колку далеку стана продуцентот на одржувањето на Кардашијан

Regiana Adela
0

Рајан Сикрест можеби беше познат по тоа што беше домаќин, но неговата област на експертиза е далеку од домаќинството. Радио и ТВ личност е исто така продуцент и претприемач, а тој е најпознат и по тоа што е извршен продуцент на Keeping Up with the Kardashians и неговите спинофови.

Со успехот на реалното шоу, 48-годишниот веќе има деловна империја. Значи, до каде стигнал Сикрест и колкава нето вредност собрал?

Успешната кариера на Рајан Сикрест
Seacrest е познат по тоа што е ко-водител на Live со Кели и Рајан и други медиумски емисии, како American Idol , American Top 40 и On Air со Рајан Сикрест .

Во 2006 година, тој стана ко-домаќин и извршен продуцент на Новогодишната ноќна ноќ на Дик Кларк и продолжи до смртта на Дик Кларк во 2012 година.

Со својот голем талент во водителството и продуцирањето емисии, Сикрест доби неколку номинации за Еми награди, доби Еми за продукција на Револуцијата на храната на Џејми Оливер и стана номиниран за Извонредна ток-шоу за забава и за извонреден водител на ток шоу за забава.

Платата и нето вредноста на Рајан Сикрест
Сикрест стана најплатен телевизиски водител на реалноста во 2009 година, откако потпиша договор вреден 45 милиони долари за континуирано водител на Американскиот идол . По три години, тој потпиша уште еден двегодишен договор, вреден 30 милиони долари, повторно да го води шоуто.

Потоа имаше повеќегодишен договор вреден повеќе од 10 милиони долари за рестартирање на „ American Idol ABC“.

Помеѓу јуни 2017 и јуни 2018 година, тој заработил 74 милиони долари, 72 милиони долари помеѓу јуни 2018 и јуни 2019 година и 60 милиони долари помеѓу јуни 2019 и јуни 2020 година.

Рајан Сикрест го обвинува Енди Коен дека го игнорирал; Коен одговара
Во меѓувреме, Сикрест го обвини Енди Коен дека го игнорирал кога биле домаќини на нивните соодветни новогодишни специјални понуди за време на викендот.

„Беше смешно бидејќи мојата голема сцена беше веднаш пред Андерсон [Купер] и Енди“, рече тој на својата ко-водителка, Кели Рипа, за време на епизодата во вторник со Рајан и Кели . „Кога не работев, се обидував да го привлечам нивното внимание“.

Потоа откри дека Купер му мавтал и му кажал „добро шоу“, додека Коен едноставно го игнорирал.

„И Андерсон, најдобар. Се свртува и вели: „Имајте добро шоу“. Многу добро. Енди не се сврте“, продолжи тој.

Коен, алтернативно, го прекина молкот за тоа и се бранеше.

„Рајан, не знам“, рече тој на  Радио Енди  Среда, за News.com.au. „Тој има бубачка за мене - две недели по ред“.

tfds tfds tfds tfds tfds tfds

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies