Ѕвездата на вечните шокантни страни со Мартин Скорсезе поради критиката од жанрот на суперхерои

Regiana Adela
0

Се подразбира дека филмовите со суперхерои доминираат во киното и во забавната индустрија како целина веќе скоро 15 години, а кинематографскиот универзум на Марвел го предводи овој тренд. Се разбира, жанрот не е сечија шолја чај и во 2019 година, филмската легенда Мартин Скорсезе го понуди своето искрено мислење за франшизата, велејќи дека тоа „не е кино“.

Во текот на последните неколку години, актерите и обожавателите се огласија за „жешката слика“ на режисерот и во најголем дел, реакциите беа негативни. Сега, ѕвездата на Марвел, Кумаил Нанџиани ги споделува своите сознанија за целиот дебакл и се чини дека не му пречат чувствата на Мартин.

Во неодамнешното интервју за Esquire , актерот од „ Вечните “ реагираше на острите критики на Скорсезе за жанрот суперхерој и што е доволно шокантно, се чини дека застана на страната на познатиот режисер. Сепак, тој појасни дека не се согласува со неговото контроверзно мислење, но ако некој има право да биде претерано критичен за жанрот, тоа е тој.

Кумаил објаснува: „Очигледно ги сакам филмовите што ги прави Тарантино или Скорсезе. И можеби не се согласувам со мислењето на Скорсезе за филмовите со суперхерои, но мислам, кој друг го заслужил правото да има мислење?

Тој додаде: „Ако Скорсезе не го заслужил правото да има мислење за филмовите, тогаш никој од нас не треба да има мислење за филмовите. Толку е чудно што луѓето се вознемируваат поради тоа“.

Во меѓувреме, вториот филм на „ Вечните “ наводно е во развој и според неколку инсајдери, нема да го види враќањето на Клое Жао на режисерската фотелја. Ова е одлична вест за обожавателите кои искрено уживаа во филмот кој предизвикува поделби од 2021 година и тоа.

mjtg mjtg mjtg mjtg mjtg mjtg mjtg mjtg mjtg mjtg

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies