Принцот Ендру Шокер: Таткото на принцезата Евгени, наводно, е човечки штит на принцот Хари што не ја губи својата кралска титула

Regiana Adela
0

Кралот Чарлс, наводно, не сака да го отстрани кралското семејство на принцот Хари и Меган Маркл поради Ендрју.

Кралот Чарлс  не сака да ги отстрани  кралските титули на принцот Хари  и  Меган Маркл, а тоа има врска со неговиот помлад брат, принцот Ендру , според извештајот. Се чинеше дека неговото височество не сакаше да ја отстрани титулата на неговиот брат или сестра.

Дали принцот Ендру е причината поради која кралот Чарлс не сакаше да ги отстрани кралските титули на принцот Хари и Меган?
Кралското семејство му ја препушти титулата на војводството на принцот Хари. Во новиот извештај од  Дејли Бист , весникот забележа дека „Принцот Ендру е жив штит што ја штити титулата на принцот Хари“. Изданието забележа дека одземањето на титулите на Сасекси ќе го наметне истото прашање и на војводата од Јорк.

Анонимен извор за  Daily Mail  изјавил дека кралот „не го сака тоа“. Очигледно, Сасексите, наводно, предизвикуваат повеќе проблеми од принцот Евгениј и таткото на принцезата Беатрис, но одземањето на титулата од војводството може да влијае на принцот Ендру.

„Тој е свесен дека ако му се даде овластување да ги отстрани кралските војводства, нешто што во моментов бара Акт на парламентот, тој би бил под огромен притисок да ја отстрани титулата војвода од Јорк од неговиот срамен брат“, се вели во извештајот.

„Како што е сега, Ендрју неодамна предизвика релативно малку проблеми со тоа што се смири и не го ниша бродот.

Отстранувањето на Peerage, наводно, е комплицирано
Инсајдер изјави за  Дејли Бист  дека е малку веројатно дека кралот Чарлс ќе побара од принцот Хари и Меган Маркл да престанат да ги користат титулите „војвода“ и „војвотка“. „Законот за врсници“ на Роналд Гад, наводно, навел дека штом круната ќе додели врсница, „многу е тешко да се лиши од носителот“.

„Тешко е да се види како Хари и Меган можат да ги усогласат своите напади врз кралското семејство со употреба на кралски титули, но реалноста е дека титулите треба доброволно да се откажат. И ако насилно ги отстраните, тогаш зошто не ги симнуваш од принцот Ендру? Што е со Сара Фергусон? Можеш да ја продолжиш листата засекогаш“, изјавил инсајдер.

Во меѓувреме, британската социјалистичка и биографка Лејди Колин Кембел веруваше дека најдобро би било Сасексите да ги загубат своите кралски титули.

„Мој личен став е дека колку побрзо станат господин и г-ѓа Хари Виндзор, толку подобро“, рече Кембел.

Дали се согласувате принцот Хари и Меган Маркл да бидат лишени од кралските титули?

Останете во тек за повеќе вести и ажурирања за принцот Хари, Меган Маркл и кралот Чарлс.

jtde jtde jtde jtde jtde jtde jtde jtde jtde jtde

 

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies