Најдобри божиќни комедија за гледање оваа празнична сезона

Regiana Adela
0

Погледнете ги божиќните комедии што ќе предизвикаат смеа кај сите наоколу!

О, каква забава? Сезона е да се биде весел, а што е подобар начин да се насмевнете на секого е да гледате божиќни комични филмови кои сигурно ќе ја погодат коската на скокоткање и ќе ви го исполни воздухот со смеа. Еве список на смешни филмови што би можеле да ги пиете за празничната сезона.

Најдобри божиќни комедија за гледање оваа празнична сезона во 2022 година

Божиќните комедии обично се еден од најомилените жанрови за гледање во текот на сезоната и совршено е за целото семејство да има маратон на филмови како начин на поврзување заедно.

Поговорката вели: „Смеата е најдобриот лек“, но дури и без никаква болест, смеата останува да биде еден од најдобрите начини за зрачење среќа и со сезоната да биде весело веднаш зад аголот, еве некои од најдобрите божиќни комедии тоа сигурно ќе ви дојде до коска за скокоткање!

Најдобри божиќни комедија: Елф

Култните класици обично се најдобри за гледање и со оглед на неговиот статус, лесно е миленик на толпата. За божиќните комедии, Елф е дефинитивно на листата. Со Вил Ферел во главната улога и во режија на Џон Фавро, Елф зборува за човек посвоен од џуџињата на Дедо Мраз и со тоа пораснал во чудна средина.

Конечно, кога станал, отишол во Њујорк да ги бара своите биолошки родители. Нема да биде лесно, се разбира, бидејќи Бади ќе мора да биде целосно нов во околината во Њујорк, но со помош на некои нови пријатели, тој успева да ја постигне својата мисија.

Филмот со елф е достапен за пренос на HBO Max и Amazon Prime Video.

Најдобри божиќни комедија: Сите филмови сам дома

Whp не би се смеел со лудите лудории на децата кои ги надминуваат возрасните на најнезамисливи можни начини, нели? Сè започнува со Кевин кој останал дома додека неговото семејство лета преку Атлантикот на одмор и со закана за неговиот дом, тој мора да го брани, дури и ако тоа значи прибегнување кон чудни начини.

Франшизата „ Сам дома “ продолжува со тоа што децата се во центарот на сето тоа додека ги бранат своите домови или влегуваат во некоја мисија, и да бидам искрен, децата се навистина креативни што би можеле да користат секојдневни алатки за да го извлечат тоа.

Оригинално создадена од Џон Хјуз, франшизата сам дома има шест филмови, три кои се објавени во кината, кои се сам дома, сам дома 2: Изгубени во Њујорк и сам дома 3 и три ТВ филмови кои се Сам дома 4: преземање назад The House, Home Alone: ​​The Holiday Heist и Home Sweet Home Alone.

Сите филмови сам дома се достапни за пренос на Дизни плус. Освен за Home Sweet Home Alone , филмовите може да се изнајмат или купат и на Амазон.

Најдобри божиќни комедија: Како Гринч го украде Божиќ

Иако има многу повторувања на Grinch во различни наслови, она што останува да биде култна класика е How the Grinch Stole Christmas , објавено во 2000 година со Џим Кери, Кристин Барански, Тејлор Момсен, Џефри Тамбор, Бил Ирвин и Моли Шенон, со нарацијата на Ентони Хопкинс.

Да не зборуваме, адаптацијата на Гринч на Џим Кери е урнебесно феноменална, што дури и кога веќе излегоа новите верзии, неговата итерација останува да биде златен стандард. Неговата верзија е икона, и ќе се смеете на секој дел од неа!

Заснован на книгата за деца од 1957 година, „Како Гринч го украде Божиќ“ од д-р Сус , филмот го следи мизантропското зелено суштество по име Гринч и тој навистина го мрази Божиќ кога секој од Whoville го сака. Стана класика бидејќи кој не би помислил на Гринч кога е Божиќ?

Како филмот Гринч го украде Божиќ (2000) е оценет-PG кој бара родителско водство над децата кои го гледаат филмот и е достапен за пренос на HBO Max и Hulu.

Најдобри божиќни комедии: Christmas With The Kranks

Заснован на романот на Џон Гришам, Прескокнување на Божиќ , Божиќ со Кранкс е уште еден класичен божиќен комедија филм што треба да се гледа со семејството и пријателите бидејќи ги носи сите во проблематичен Божиќ каде што двојката одлучува да не го продолжи Божиќ додека нивната ќерка не е дома.

Меѓутоа, во последен момент, нивната ќерка решава да се врати дома, а тие треба да брзаат со подготовките за Божиќ додека се обидуваат да го направат најдоброто за нивната ќерка, што резултира со фијаско!

„Божиќ со кранки“ во главните улоги ги толкуваат Тим ​​Ален, Џејми Ли Кертис, Ерик Пер Саливан, Ден Ајкројд, Џејк Буси, Чич Марин и М. Емет Волш. Филмот е достапен за стриминг на Amazon Prime Video.

Најдобри божиќни комедија: Божиќ за лоши мајки

Продолжението на првиот филм, A Bad Moms Christmas ја враќа бандата мајка заедно со Мила Кунис, Кетрин Хан и Кристен Бел, а овој пат тие ќе треба да ги прослават празниците со своите мајки портретирани од Кристин Барански, Сузан Сарандон. и Шерил Хајнс.

Комедијата го носи до Божиќ бидејќи тие имаат многу драма и забава со целото семејство, бидејќи мајките се обидуваат да го преземат Божиќ на свој начин, додека нивните мајки имаат поинаков допир за да ги прослават празниците.

A Bad Moms Christmas сега е достапен за пренос на Нетфликс.

nsea nsea nsea nsea nsea nsea nsea nsea nsea nsea

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies