Николас Кејџ се обраќа ако се врати како Спајдермен Ноар

Regiana Adela
0

Николас Кејџ го прекина молкот за неговото враќање како монохроматски Спајдермен.

Spider-Man: Into the Spider-Verse ги презеде кината во 2018 година кога претстави различни верзии на Spider-Man. Сега со претстојното продолжение, Spider-Man Across the Spider-Verse , фановите го очекуваат враќањето на истиот интересен и разновиден Spider-Man. Сепак, Николас Кејџ изјави дека нема да се врати да го искажува Спајдермен Ноар, што ги растажува повеќето фанови.

Во интервју за Screen Rant, Кејџ откри дека компанијата не стапила во контакт со него за да ја повтори неговата улога, истакнувајќи дека сака да го сторат тоа затоа што сакал да го игра монохроматскиот Спајдермен.

„Треба да го прашате Sony. Не знам што се случува со тоа. Никој не ми зборувал за тоа. Прашај ги. не знам. Јас навистина не. Би сакал да го направат тоа. Го сакам и Спајдермен Ноар. Мислам дека тоа е одличен лик. Спајдермен е најкул суперхерој. И тогаш го комбинирате тоа со Кегни и Богарт и Едвард Г. Робинсон, ајде, тоа е одличен лик“. тој рече.

Кејџ го имаше своето деби во првиот филм како Спајдермен Ноар, поинаква верзија на Питер Паркер, кој се бореше со криминалот во 1933 година додека беснееше Големата депресија. Тој беше ненамерно префрлен во Њујорк во алтернативна реалност додека беше заробен во експлозија. Спајдермен Ноар е различен од мнозинството Спајдермен затоа што гледа само црно-бело и има застарена перспектива да оди со тоа, што му го отежнува прилагодувањето на современото опкружување на Мајлс.

Со ткаењето на франшизата за воведување на Spider-Man 2099, Spider-Woman и слично, можеби навистина нема место за Спајдермен Ноар на Кејџ. Сепак, можно е и актерот да бил таинствен за своето учество. Иако Кејџ најверојатно нема да се врати за продолжението, Sony сепак има време да стапи во контакт со ѕвездата на Ghost Rider за третиот филм. Првично беше најавено дека филмот ќе биде трилогија, а последниот филм ќе биде Beyond the Spider-Verse.

Во март 2022 година, Кејџ го пофали анимираниот филм, што предизвика гласини дека можеби ќе се врати да го игра во продолжението со оглед на неговата љубов кон ликот. „Спајдермен Ноар беше одличен. Навистина уживав да ја играм таа улога. Ми се допадна затоа што можев да донесам некои од моите лични интереси во раните актери од 30-тите и 40-тите, како Богарт и Кегни кои беа во сите тие ноар филмови. Па тоа беше забавно за мене. И ми дозволија да го сторам тоа, што е невообичаено“. изрази тој.

Дури и ако Кејџ не ја повтори својата улога, многу омилени обожаватели ќе се вратат за да го комплетираат искуството на гледање, вклучувајќи ги Мајлс Моралес (Шамеик Мур), Гвен Стејси (Хејли Стајнфелд) и Питер Б. Паркер (Џејк Џонсон), меѓу другите.

vfgcv vfgcv vfgcv vfgcv vfgcv vfgcv vfgcv vfgcv vfgcv vfgcv

 

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies