Ѕвездата на „Халк“ го нарекува Анг Ли „генијалец“ за режија на филмот за поделби на Ерик Бана

Regiana Adela
0

Мислам дека сите можеме да се согласиме дека кинематографскиот универзум на Марвел е најдоброто нешто што може да му се случи на брендот и тоа што едно лице задолжено да ги надгледува креативните аспекти на секој проект во живо значеше поголема конзистентност и кохезивност. Да бидеме фер, пред почетокот на франшизата вредна милијарда долари, Marvel веќе ја докажа својата привлечност на благајните, иако сè што објавија пред MCU не беше злато.

Земете го на пример претставата на Анг Ли од 2003 година за Неверојатниот Хулк со Ерик Бана во главната улога. Додека филмот се пофали со импресивни CGI во моментот на неговото објавување, не остави ништо да се посакува надвор од визуелниот спектакл. Всушност, тоа е еден од најслабо оценетите филмови на Rotten Tomatoes, со неверојатна оценка од публиката од 29%.

Филмот исто така не беше хит на бокс офисот, само заработи 245 милиони долари на светските бокс офиси. Ако ги прашате обожавателите што мислат за него речиси 20 години по неговата премиера, реакциите главно ќе бидат негативни, но за актерот Џош Лукас, кој го играше Глен Талбот во филмот, тоа беше едно од неговите најдобри искуства работејќи на театарски проект. .

Зборувајќи со The Playlist, Лукас немаше ништо друго освен убави зборови да каже за Ли, дури и опишувајќи го како „генијалец“ додека го правеше делењето. Тој рече: „Ако луѓето ме прашаат кои се моите омилени режисери, речиси секогаш ќе ви кажам дека мојот број еден е Анг [Ли]. Не го користам овој збор гениј, но мислам дека тој навистина е таму горе како, ако не. брилијантен, генијален филмаџија. Како што велите вие, тој замавнуваше за рафтери на ['Hulk']. Мислам дека технологијата не беше баш онаму каде што беше неговиот мозок."

Зборувајќи за Hulk, ветеранот на MCU, Марк Руфало, наводно конечно добива свој соло излегување како зелениот џин кој ќе црпи огромна инспирација од Hulk од светската војна стрип.

Ше-Хулк: Адвокат на законот се емитува на Дизни +.

yqi yqi yqi yqi yqi yqi yqi yqi yqi yqi

Publicar un comentario

0Comentarios
Publicar un comentario (0)

Trending Article Movies